• دوشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی خبر داد:

رشد 75 درصدی ارزآوری صادرات فرآورده‌های خام دامی خراسان جنوبی

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی امسال، 75 درصد در ارزش دلاری صادرات فرآورده های خام دامی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی، محمد اصغرزاده اظهار کرد: از ابتدای امسال در حوزه صادرات فرآورده‌های خام دامی بیش از 13 میلیون و 607 هزار دلار ارزآوری داشته‌ایم که این مبلغ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 75 درصد رشد داشته است.

وی به نظارت‌های دامپزشکی در زمینه صادرات کالاهای مرتبط با این مجموعه اشاره کرد و ادامه داد: طی امسال 24 هزار و 506 تن خوراک طیور، 419 تن مرغ منجمد و یک میلیون و 657 هزار قطعه جوجه یک روزه با نظارت و مجوزهای بهداشتی دامپزشکی به کشور افغانستان از طریق گذر مرزی ماهیرود صادر شده است.

مدیرکل دامپزشکی اظهار کرد: در سال گذشته دو نوع محصول خوراک طیور و مرغ منجمد صادر می‌شد اما امسال صادرات جوجه یک روزه نیز به حجم کالاهای صادراتی اضافه شده است.  

اصغرزاده با بیان اینکه برای صادرات محصولات دامی محدودیتی نداریم، یادآور شد: از صادرات فرآورده‌های خام دامی به کشورهای همسایه استقبال می‌کنیم.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: