• دوشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-687-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

راه اندازی دبیرخانه دائمی جشنواره شعر در فرهنگسرای ابن حسام جهاددانشگاهی خراسان جنوبی

دبیر اجرایی دومین جشنواره منطقه ‌ای شعر ابن حسام از راه اندازی دبیرخانه دائمی جشنواره شعر در فرهنگسرای ابن حسام جهاد دانشگاهی خبر داد.

حمید مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی گفت: جشنواره منطقه‌ای شعر ابن حسام برای دومین سال پیاپی در شهرهای بیرجند و خوسف برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه جشنواره منطقه‌ای شعر ابن حسام در سه بخش اصلی، جنبی و پژوهشی برگزار می‌شود، افزود: در بخش اصلی، شاعران می ‌توانند آثار خود را در قالب‌های شعری غزل، قصیده، مثنوی، سپیده و به صورت آزاد ارسال کنند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین بخش جنبی این جشنواره شامل؛ محیط‌زیست و آسیب‌های اجتماعی می‌شود که علاقمندان به شعر می ‌توانند اشعار خود را در زمینه خشکسالی، عشق، خانواده، گذشت و موارد دیگر ارسال کنند.

مرادی اظهار کرد: در جشنواره امسال بخش پژوهش به جشنواره اضافه شده و علاقمندان می‌توانند در زمینه شرح آثار و احوال ابن حسام، آثار خود را به دبیرخانه دائمی جشنواره ارسال کنند.

وی بیان کرد: کارگروه فرهنگی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره در فرهنگسرای ابن حسام موافق کرده و این دبیرخانه رسما کار خود را در این فضای فرهنگی آغاز کرده است.

دبیر اجرایی دومین جشنواره منطقه ‌ای شعر ابن حسام هدف از راه اندازی دبیرخانه دائمی جشنواره را ارتباط گسترده و مستمر شاعران استان و استان‌های دیگر با دبیرخانه جشنواره و همچنین تعامل با دستگاه‌های فرهنگی استان و کشور عنوان کرد.

مرادی آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره را پایان آذرماه امسال اعلام کرد و ادامه داد: امسال ظرفیت پذیرش آثار از هنرمندان و شاعران محدود شده و هر شاعر می‌تواند سه تا پنج  اثر به دبیرخانه ارسال کند.

وی یادآور شد:  شاعران می ‌توانند آثار خود را به آدرس   www.jdkj.ir ارسال کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: