• جمعه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-10614-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

امام جمعه موقت بیرجند:

دنیاگرایی، خطر بزرگی برای جامعه اسلامی است

امام جمعه موقت بیرجند گفت: دنیاگرایی و حب دنیا برای جامعه اسلامی خطرناک است و به اندازه‌‌ای جامعه اسلامی را تهدید می‌کند که در دهه 60 هجری قمری برای جلوگیری از این انحراف واقعه کربلا رقم خورد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی، امروز (16 شهریور)، در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند اظهار کرد: هر نهضتی با دشمنان بیرونی و داخلی روبرو است.

وی افزود: ایمان و تقوا زمانی حقیقت پیدا می‌کند که انسان لیاقت مراقبت از تقوا و ایمان خود را پیدا کند، همراه با صادقان بوده و آنان را همراهی کند.

وی ادامه داد: یکی از مسائل مهم خطراتی است که اسلام و نهضت‌های اسلامی را تهدید می‌کند و برای مقابله با این انحرافات اسلام نسخه و راهکار دارد.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: کسی که مخالف نظام اسلامی است به عنوان دشمن بیرونی است و این امر از صدر اسلام بوده و اکنون نیز وجود دارد.

نوفرستی اظهار کرد: دشمنان داخلی دسته دوم دشمنان نظام اسلامی هستند که این دشمنان کسانی هستند که در وسط راه از نظام اسلامی خسته می‌شوند و دنیا طلبی، اشرافی گری و فساد آنان را از حقیقت اسلام و نظام پیغمبر(ص) جدا کرده است.

وی تصریح کرد: دنیاگرایی و حب دنیا برای جامعه اسلامی خطرناک است و به اندازه‌‌ای جامعه اسلامی را تهدید می‌کند که در دهه 60 هجری قمری برای جلوگیری از این انحراف واقعه کربلا رقم خورد.

وی با بیان اینکه برخی از افراد هدف امام حسین(ع) را با نتیحه اشتباه گرفتند اما حقیقت این است که آن حضرت قیام می‌کند تا جلوی انحراف جامعه اسلامی را بگیرد، اظهارکرد: امام حسین(ع) جریانی را رقم زدند که در زمان پیامبر اسلام(ص)، امام علی و امام حسن(ع) دین اقدام انجام نشده بود.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه تقوا و همراه شدن با ولایت اهل بیت(ع) از درس‌های بزرگ عاشورا است، اظهار کرد: قدرت طلبی و اشرافی گری یک هشدار برای هر نظام است.

نوفرستی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند: « با وجود همه فضاسازی‌های تبلیغاتی بدخواهان و همه مشکلات، انقلاب و کشور در حال پیشرفت است و بیان این موضوع به عنوان رجزخوانی نیست بلکه با اطلاع دقیق می‌گوییم که کشور در حال حرکت به سمت مفاهیم و آرمان‌ها و حقایق انقلابی است، اگرچه ممکن است سرعت حرکت، آنگونه که انتظار می‌رود نباشد اما نظام در زمینه‌های گوناگون علمی، صنعتی، عزت سیاسی، رشد فکری و معنوی، حرکت رو به جلو دارد».

وی یادآور شد: مردم فهیم ایران اسلامی توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کنند و قطعا باز هم در حنگ رسانه‌ای و اقتصادی پیروز خواهند شد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: