• یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-1386-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی:

325 دانش آموز خراسان جنوبی رتبه کم تر از هزار کسب کردند

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ۳۲۵ نفر از دانش آموزان خراسان جنوبی در کنکور سراسری سال جاری رتبه کمتر از هزار کسب کرده‌اند .

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی،  علی اصغر موسوی کیا، امروز(18 شهریور)، در مراسم تقدیر از برترین‌های کنکور شهرستان بیرجند، اظهار کرد: علم مسئولیت آور است و به همین علت است که علما همواره در جامعه به گونه‌ای رفتار می‌کردند که مورد اطمینان مردم باشند.

وی با بیان اینکه رشد و توسعه کشور در گرو به کارگیری علم است، افزود: ارتقاء علم جز با توجه اساسی به سازمان‌هایی مانند آموزش و پرورش میسر نمی‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ادامه داد: در کنکور امسال، ۳۲۵ نفر در سطح استان رتبه زیر هزار را کسب کرده‌اند که از این تعداد، ۹۰ نفر، دانش‌آموزان مدارس شهرستان بیرجند بوده‌اند.

موسوی کیا بیان کرد: دانش‌آموزان شهرستان ‌های فردوس و قائن نیز در مقام دوم کسب رتبه ‌های برتر قرار گرفته‌اند.

وی اظهار کرد: براساس تفاهم‌نامه بین آموزش و پرورش و بنیاد نخبگان، دانش‌آموزان نخبه از مقطع ابتدایی شناسایی می ‌شوند و برنامه‌هایی مانند طرح" دوست علمی" نیز برای آنان اجرا می‌شود.

ازخود باختگی فرهنگی، آسیب امروز برخی از نخبگان

محمدرضا ضیایی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند نیز در این مراسم گفت: از خود باختگی فرهنگی و علمی از جمله آسیب‌هایی است که گاهی جامعه نخبه به آن دچار می‌شوند بنابراین لازم است از منظر اخلاقی مراقب باشیم که به این آسیب‌ها دچار نشویم.

وی افزود: کسب رتبه برتر کنکور نباید موجب غرور علمی و عقب ماندن از قطار پیشرفت، شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند یادآور شد: شهرستان بیرجند در سه سال گذشته ۶۰ رتبه زیر هزار، سال گذشته ۸۰ رتبه و در سال جاری نیز ۹۰ رتبه زیر هزار داشته است که این امر نشان از سخت کوشی دانش‌آموزان بیرجندی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: