• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-13414-5
  • خبرنگار : 208
  • منبع خبر : ----

برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در 150 نقطه خراسان جنوبی

نماینده مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در خراسان جنوبی از برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در 150 نقطه خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حسن مالکی، امروز(20 شهریور)، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: همایش شیرخوارگان حسینی امسال به صورت همزمان در 5500 نقطه از ایران و 41 کشور جهان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه همایش همزمان با سراسر کشور در اولین جمعه ماه محرم در استان برگزار خواهد شد، افزود: همایش شیرخوارگان حسینی در مرکز استان در سه نقطه مصلی المهدی(عج)، آستان مقدس امامزادگان باقریه(ع) و سالن شهیدین قاسمی برگزار خواهد شد.

نماینده مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در خراسان جنوبی بیان کرد: سخنرانی در راستای نهضت حسینی و امربه معروف و نهی از منکر، مداحی و عزاداری، گهواره گردانی و خواندن نذرنامه مادران از برنامه‌های همایش است.

مالکی تصریح کرد: این همایش سال گذشته در 100 نقطه از استان برگزار شد و امسال پیش‌بینی می‌شود در 150 نقطه از استان این مراسم انجام شود.

وی ادامه داد: بیان مظلومیت و گویاترین سند مظلومیت حضرت امام حسین(ع) و بیعت مادران با آرمان‌های شهدای کربلا از اهداف برگزاری این همایش است.

نماینده مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در خراسان جنوبی با بیان اینکه لباس شیرخوارگان حسینی به صورت رایگان قبل از آغاز مراسم در میان مردم توزیع می‌شود، خاطرنشان کرد: کارگاه دوخت لباس شیرخوارگان امسال در استان راه‌اندازی شد و به همت خیران لباس‌ها دوخته و بسته بندی شده است.

مالکی با بیان اینکه امسال 10 هزار دست لباس در استان توزیع خواهد شد، یادآور شد: همچنین کسانی که نذر تهیه لباس دارند می‌توانند به ازای هر دست لباس مبلغ دو هزار تومان را به شماره حساب 879548865 و شماره کارت 6037707000126965 بانک کشاورزی واریز کنند تا مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در استان به نیابت از آن‌ها لباس‌ها را تهیه و توزیع کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: