• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-13714-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

مردم خراسان جنوبی نگران کمبود دارو نباشند

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند با بیان اینکه مردم خراسان جنوبی نگران کمبود دارو نباشند، گفت: در حال حاضر واردات داروهایی که مشابه داخلی ندارد جزو اولویت های وزارت بهداشت است.

کبری ناصری در گفت ‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی با بیان اینکه مردم اصرار زیادی برای تهیه داروهای برند که مشابه داخلی آن موجود است نداشته باشند، افزود: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تمام تلاش خود را برای تامین و دپوی داروی مورد نیاز بیماران استان کرده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند با اشاره به اینکه مردم استان نباید برای تهیه دارو نگران باشند، تصریح کرد: در حال حاضر واردات داروهایی که مشابه داخلی ندارد جزو اولویت های وزارت بهداشت است.

ناصری ادامه داد: گزارشات جمع آوری شده از داروخانه‌ها به بخش کنترل بازار دارویی ارسال می‌شود و به داروهایی که نوع داخلی آن در داخل کشور یا استان وجود ندارد اجازه واردات داده می‌شود .

وی با بیان اینکه برخی داروها در بازار موجود است اما بیمار در پی نوع خارجی دارو است، افزود: تمام تلاش دولت و حکومت بر این است که بیمار به جز رنج بیماری مشکل دیگری نداشته باشد و در این خصوص بخش خصوصی و دولتی در کنار یکدیگر برای تامین دارو کمک می‌کنند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند بیان کرد: درست است که کمبود دارو در کشور یا استان صفر نیست اما برخی داروها در حال ترخیص از گمرکات هستند.

 

ناصری تصریح کرد: حتی اگر با نبود دارو در استان مواجه شدیم از شرکت‌های داروسازی برای تامین دارو اقدام می‌کنیم بنابراین مردم نگران نباشند.

وی ادامه داد: مردم باید از خرید داروهای اضافه یا بی مورد با حجم زیاد خودداری کنند چرا که کمبود دارویی وجود ندارد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: در حال حاضر تنها در چند قلم دارو در استان کمبود داریم اما با کمک بخش خصوصی و دولتی داروهای مورد نیاز استان تامین شده است.

ناصری یادآور شد: از شهروندان بیرجندی می ‌خواهیم  هرگونه مشکل در حوزه دسترسی به دارو و مشکلات کمبود دارو را با شماره تلفن 1490 در میان بگذارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: