• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-13914-5
  • خبرنگار : 208
  • منبع خبر : ----

بسیجیان در ترویج امربه معروف و نهی از منکر پیشرو باشند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند گفت: بسیجیان در جامعه‌سازی و ترویج امربه معروف و نهی از منکر پیشرو باشند .

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، مهدی صادق احمدی، شب گذشته(20 شهریور)، در دیدار با بسیجیان پایگاه‌های مقاومت مساجد و محلات شهرستان بیرجند اظهار کرد: بسیج دو وظیفه بسیج‌سازی و جامعه‌سازی دارد .

وی با بیان اینکه بسیج‌سازی با خودسازی بسیجیان و جامعه‌سازی نیز با امربه معروف و نهی از منکر دنبال می‌شود، افزود: شوراهای امربه معروف و نهی از منکر در مسجد داریم که تاکنون نیز جلسات مشترک برگزار شده است .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند بیان کرد: برای هم‌افزایی بسیج و مسجد شوراهای امربه معروف و نهی از منکر ایجاد شده و شورای امربه معروف و نهی از منکر مسجد با مسئولیت امام جماعت مسجد است .

صادق احمدی با بیان اینکه در بیش از 80 درصد مساجد که پایگاه بسیج دارند شورا تشکیل شده است، تصریح کرد: قانون آمران به معروف و ناهیان از منکر چند سال قبل در مجلس شورای اسلامی تایید شده و در ماده چهار قانون امربه معروف چند مرحله نوشتاری، زبانی و عملی نوشته شده که نوشتاری و زبانی وظیفه مردم و عملی وظیفه دولت است .

وی با بیان اینکه تذکر لسانی و امربه معروف و نهی از منکر وظیفه تمام آحاد جامعه است، افزود: در برخورد با رفتار و کردار دیگران باید به تذکر لسانی بسنده کرد و نباید برخورد فیزیکی صورت بگیرد .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند که تذکرلسانی وظیفه همگانی است، خاطرنشان کرد: کارهای میدانی با تیم‌های امربه معروف و نهی از منکر در طول سال باید انجام شود .

صادق احمدی با بیان اینکه باید راهکار اجرایی برای مقابله با مشکلات داشته باشید، یادآور شد: بسیجیان در جامعه‌سازی و ترویج امربه معروف و نهی از منکر پیشرو باشند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: