• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-14114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

هشدار دامپزشکی نهبندان در خصوص احتمال بروز اسیدوز بر اثر مصرف ضایعات خرما

رییس شبکه دامپزشکی نهبندان گفت: با توجه به آغاز برداشت محصول خرما و افزایش مصرف ضایعات خرما به عنوان خوراک دام، دامداران در این فصل مراقب افزایش بیماری اسیدوز باشند.

محمد راه انجام در گفت ‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: اسیدوز یک بیماری متابولیک دام است که با مصرف مواد قندی از قبیل خرما، گندم، جو، سورگوم، انگور و غیره رخ می‌دهد و موجب تولید مواد اسیدی از قبیل اسید لاکتیک در شکمبه می‌شود.

وی افزود: تغییر در تعادل میان باکتری‌های تولیدکننده و مصرف کننده لاکتات در شکمبه مبین علل تجمع این اسید در زمان وقوع اسیدوز است.

رییس شبکه دامپزشکی نهبندان به علائم بیماری اسیدوز اشاره کرد و ادامه داد: بی اشتهایی شدید، افسردگی و بی حالی، افزایش ضربان قلب و ضعف عمومی بدن، درد در بخش شکمی که در این حالت دام از شدت درد به شکم خود لگد می‌زند و وجود اسهال همراه با موکوس از علائم شایع بیماری اسیدوز در دام است.

راه انجام با بیان اینکه مهم‌ترین علت بروز بیماری اسیدوز در دام تغییر یک باره غذای دام و مصرف بیش از حد دانه‌ها و غلات است، تصریح کرد: برای پیشگیری از ابتلای دام به بیماری اسیدوز باید تغذیه دام با دانه‌های غلات در بازه‌های زمانی تعیین شده باشد.

وی یادآور شد: تغذیه دام باید در مقادیر کم باشد یعنی در روزهای اول از مقادیر بسیار کم شروع کرده و پس از 10 روز می‌توانیم به میزان مورد نظر برسانیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: