• یکشنبه ۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کنسولگری موقت عراق در بیرجند راه اندازی می شود

مدیر حج و زیارت خراسان جنوبی گفت: با توجه به رایزنی‌های انجام شده و در آستانه شروع ثبت نام از زائرین اربعین حسینی(ع)، دفتر موقت کنسولگری عراق در بیرجند مستقر خواهد شد تا شروع ویزای زائرین با سرعت بیشتری انجام شود.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، به نقل از روابط عمومی حج و زیارت خراسان جنوبی، ابوالفضل نوفرستی اظهار کرد: خوشبختانه درخواست زائرین و کارگزاران زیارتی این استان مورد موافقت سفارت کشور عراق در ایران قرار گرفت و مقرر شد در چند روز آینده، کنسولگری موقت عراق در بیرجند مستقر و نسبت به صدور ویزا برای زائرین اربعین اقدام کند.

وی افزود: در سال جاری صدور ویزای اربعین صرفاً منوط به ثبت نام در سامانه سماح شده و زائرین عزیز می‌توانند با مراجعه به دفاتر و شرکتهای زیارتی استان در این سامانه ثبت نام و ضمن دریافت سریع روادید، از سایر مزایای آن مانند دریافت ارز ویزا به نرخ بازار ثانویه و همچنین بیمه و خدمات پزشکی هلال احمر استفاده کنند.

مدیر حج و زیارت خراسان جنوبی ضمن تشکر از استاندار خراسان جنوبی و همکاران ایشان، گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته، همزمان با مرز چذابه، مرز مهران نیز به عنوان مرز خروجی زائرین اربعین خراسان جنوبی مشخص شده است.

نوفرستی اظهار امیدواری کرد: با تحقق دو درخواست عمده زائرین یعنی تغییر مرز استان به مهران و همچنین راه اندازی دفتر کنسولگری عراق در بیرجند، شاهد استقبال زائرین از سامانه سماح خواهیم بود که مزایای زیادی برای زائرین دارد که می‌توان به دریافت ارز برای ویزا از بازار ثانویه و همچنین خدمات بیمه‌ای و پزشکی اشاره کرد.

وی یادآور شد: لذا زائرین باید دقت داشته باشند درصورت عدم اخذ ویزا از سامانه سماح، این خدمات در عراق به صورت آزاد بوده و بسیار گران است و براساس تجربیات سال‌های گذشته، زائرینی که بدون ثبت نام در سامانه سماح به عراق اعزام شده بودند دچار مشکلات فراوانی از جمله نداشتن بیمه یا عدم حضور نماینده بیمه در عراق جهت پرداخت هزینه‌ها شده ‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: