• چهارشنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-2714-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : ----

افزایش ۳۸ درصدی ورود گردشگران خارجی به خراسان جنوبی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال ورود گردشگر خارجی به استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۳۸ درصدی رشد داشته است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حسن رمضانی، امروز(۴ مهر)، در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: زمانی می‌توانیم در حوزه گردشگری ادعای موفقیت کنیم که رسانه‌ها یاری‌رسان ما در این خصوص باشند.

وی بیان کرد: شعار امسال هفته گردشگری، "گردشگری و تغییر ماهیت به سمت گردشگری الکترونیک "‌است، تصریح کرد: در هفته گردشگری امسال، ۳۱ پروژه با یک‌ونیم میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات استانی به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی ادامه داد: در بخش خصوصی نیز ۲.۵ میلیارد تومان در خصوص تعدادی پروژه هزینه شده که در هفته جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

رمضانی اظهار کرد: برای نخستین بار در سال گذشته،۳۰ میلیارد ریال از اعتبارات شاخص استانی به حوزه گردشگری میراث فرهنگی استان تعلق گرفت که در زمینه تأمین آب، برق و گاز در مناطق گردشگری هزینه شده است.

وی تصریح کرد: از سال ۹۳ تاکنون، ۳۱ میلیارد و ۶۷۳ میلیون ریال اعتبار ملی و ۵۴ میلیارد و ۴۲۷ میلیون ریال اعتبار استانی به این حوزه داده شده است.

وی بیان کرد: فصل گردشگری در خراسان جنوبی از اواخر شهریورماه تا اواسط خردادماه‌ است که در روزهای گذشته دو تور گردشگری از کشورهای سوئیس و لهستان مهمان این استان بوده‌اند.

رمضانی اظهار کرد: از هفته گردشگری سال گذشته تا هفته گردشگری امسال، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی در بخش گردشگری هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: تبدیل باغ عمارت معصومیه به هتل سنتی از پروژه‌های در دست اجرا است که در مرحله پایانی قرار داشته و دارای بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی بوده و امید است که در بهمن‌ماه امسال راه‌اندازی شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی بیان کرد: عملیات اجرایی هتل سنتی در عمارت شوکت‌آباد نیز آغاز و فاز اول آن راه‌اندازی شده است و فاز دوم آن که ایجاد واحد اقامتی در هتل شوکت‌آباد است، در دست اقدام قرار دارد.

رمضانی از افتتاح اولین کمپ بیابانی در دهسلم‌ نهبندان خبر داد و اظهار کرد: این کمپ و اقامتگاه بیابانی در روستای دهسلم‌ نهبندان با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان از اعتبارات استانی و ملی است که در هفته گردشگری سال جاری افتتاح خواهد شد.

وی بیان کرد: افتتاح سه دفتر گردشگری و مسافرتی در شهرستان‌های بیرجند، بشرویه و طبس در هفته گردشگری سال جاری از دیگر برنامه‌های میراث‌ فرهنگی استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی تصریح کرد: از ابتدای امسال ورود گردشگر خارجی به استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۳۸ درصدی رشد داشته است.

رمضانی یادآور شد: در هفته گردشگری امسال، کلنگ‌زنی هتل دو ستاره شهرستان فردوس با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال انجام می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: