• پنجشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-2914-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

اجرای فاز دوم و سوم طرح توسعه مشاغل خانگی خراسان جنوبی

مدیر طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: طرح  توسعه مشاغل خانگی با همکاری مشترک اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی استان به مرحله اجرای فاز دوم رسید.

مجتبی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در سه فاز شناسایی مزیت ‌ها ، توانمندسازی و اتصال بازار فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه فاز اول طرح توسعه مشاغل خانگی با موفقیت به اتمام رسیده است، افزود: در این فاز مشاغل مزیت دار با موفقیت شناسایی شدند و چرخه زنجیره کسب و کار برای هر کدام از مشاغل مزیت دار شکل گرفته است که مقرر است متقاضی مستقل به پشتیبان استانی و سپس به برند ملی وصل شده و به این صورت شبکه مشاغل شکل بگیرد.

مدیر طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در جهاددانشگاهی خراسان جنوبی ضمن تشکر از راهنمایی‌ها و نظارت خوب اداره کل کار استان به عنوان کارفرمای پروژه، ادامه داد: در ادامه این طرح، جهاددانشگاهی استان، برنامه ریزی برای آموزش‌ها و مشاوره‌های عمومی و تخصصی را برای متقاضیان در دستور کار خواهد داشت.

ابراهیمی بیان کرد: آموزش‌های عمومی شامل؛ شناخت طرح مشاغل خانگی، شناخت بازار، ، مفاهیم ایده پردازی، نحوه راه اندازی کسب و کار، زنجیره ارزش، فروش و بازاریابی و مفاهیم کسب و کار مشاغل خانگی است که بیشتر در قالب مجازی و در بستر     ITانجام می‌شود.

وی اظهار کرد: آموزش‌های تخصصی نیز با توجه به سطح متقاضیان از جمله ماهر، نیمه ماهر و آموزش ندیده از طریق پشتیبان استانی به صورت رایگان انجام می‌گیرد.

مدیر طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در جهاددانشگاهی خراسان   جنوبی یادآور شد: پس از طی کردن این آموزش‌ها و رسیدن متقاضیان به سطح مطلوب مدنظر، تولید محصول زیر نظر پشتیبان شکل می‌گیرد چراکه باید تولیدات به صورت استاندارد شده و با کیفیت‌های از قبل مشخص شده انجام گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: