• شنبه ۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-3214-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

نگاهی به نکات تغذیه‌ای دانش آموزان در مدرسه

کارشناس تغذیه و رژیم درمانی بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند گفت: باتوجه به آغاز سال تحصیلی، در تغذیه دانش‌آموز باید نکات مهمی را رعایت کرد تا مواد غذایی مورد نیاز بدن او تامین شود.

زهره امیرپور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: تغذیه کودکان از اهمیت بسیاری برخوردار است و والدین باید به آن توجه کنند.

وی با بیان اینکه باتوجه به آغاز سال تحصیلی نباید تغذیه کودکان را از نظر دور داشت، افزود: خوردن صبحانه قبل از رفتن به مدرسه از اهمیت بسیاری برخوردار است.

کارشناس تغذیه و رژیم درمانی بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند بیان کرد: دانش‌آموزان باید میان وعده سالم و مغذی را میل کنند تا در طول روز ویتامین‌ها و مواد معدنی بدن آن‌ها حفظ شود.

امیرپور با اشاره به اینکه در میان وعده دانش‌آموزان باید از میوه‌ها و سبزی‌ها استفاده شود، تصریح کرد: والدین باید صبحانه سالمی مانند نان و پنیر و گردو و صبحانه‌های خانگی را برای نیمروز فرزند خود درنظر بگیرند.

وی ادامه داد: استفاده از میوه‌ها و سبزی‌ها در میان وعده دانش‌آموزان باعث حفظ و تامین ویتامین‌های مورد نیاز بدن آنان می‌شود.

کارشناس تغذیه و رژیم درمانی بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند تصریح کرد: دانش‌آموزان باید از مصرف آبمیوه، کیک، نوشابه و فست فود دوری کرده و از مواد مغذی در میان وعده خود بهره ببرند.

امیرپور خاطرنشان کرد: استفاده از مغزها، نخود، کشمش و برگه زردآلو در میان وعده دانش‌آموزان در مدرسه بسیار مهم خواهد بود.

وی یادآور شد: توجه به نکات تغذیه ‌ای دانش آموزان تاثیر بسزایی در یادگیری آنان خواهد داشت که باید مورد توجه والدین باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: