• شنبه ۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-287-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی خبر داد:

ارسال ۱۱۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۱۱۰ اثر از شاعران استان‌های مختلف کشور به دبیرخانه جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی در بیرجند رسیده است.
به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، ناصر نبی زاده اظهار کرد: نخستین جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی به منظور اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و گسترش فعالیت‌های فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره اهل بیت(ع) برگزار می‌شود.

وی تقویت پیوند ادبیات فارسی با فرهنگ ناب رضوی، گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار حوزه فرهنگ رضوی و کمک به انتشار گسترده و مناسب آثار برتر فرهنگی در زمینه معارف رضوی را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه سبک زندگی رضوی و ابعاد شخصیتی امام رضا(ع) از جمله موضوعات این جشنواره است، گفت: قالب‌های شعری این جشنواره شعر سپید و ترانه اعلام شده است.

نبی زاده ادامه داد: شرکت کنندگان می‌توانند در بخش ویژه این جشنواره با موضوع مدح و منقبت امام موسی بن جعفر (ع) نیز شرکت کنند.

وی با بیان اینکه شرکت در تمامی بخش‌های جشنواره برای یک شاعر بلامانع بوده و مسئولیت محتوا و اصالت آثار بر عهده ارسال کننده است، تصریح کرد: شرکت کنندگان در ارسال تعداد آثار براساس قالب‌های انتخابی، حداکثر تا پنج اثر می‌توانند ارسال کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اختتامیه این مراسم همزمان با ۸ آذرماه امسال در بیرجند برگزار می‌شود، یادآور شد: برنامه‌های جنبی متعددی در حاشیه این مراسم برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: