• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1386-5
  • خبرنگار : 208
  • منبع خبر : ----

نگاه سخت‌گیرانه مانع کیفیت بخشی به آموزش است

سرپرست سابق آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه مرجعیت علمی، مقبولیت مردمی، قدرت سازندگی و تعامل با دستگا‌ه‌های تعلیم و تربیتی و فرادستی جز ضرورت‌های آموزش و پرورش است، گفت: کیفیت آموزشی با نگاه سخت‌گیرانه دچار مشکل می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، علی اصغر موسوی کیا، امروز (11 مهر)، در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار کرد: تعامل سازنده با دستگاه‌های اجرایی استان یک ضرورت اداری برای گسترش علم و دانش است .

وی تصریح کرد: مدل سرپرستی در یک دستگاه اجرایی مدل کارآمدی نیست لذا زمینه برای انسجام، هماهنگی و یکپارچگی که باید در درون سیستم ایجاد شود با این مدل همخوانی ندارد .

سرپرست سابق آموزش و پرورش خراسان جنوبی افزود: یکی از دیگر آفت‌های این مدل نیز این است که در فضای مجازی یک فضای دو قطبی، تهمت و افترا و دروغ پراکنی ایجاد می‌شود و این در تمام استان‌ها وجود دارد .

موسوی کیا تصریح کرد: همدلی و اخوت و برادری که در آموزش و پرورش پررنگ است با این مدل در تناقض است لذا این مدل سبب می‌شود مداخلات سیاسی و افرادی که در بدنه دولت نیستند، دیوار آموزش و پرورش را کوتاه‌تر ببینند و زمینه برای ورود برخی افراد به وجود می‌آید که رسالت اصلی آموزش و پرورش را زیر سوال ببرند .

سرپرست سابق آموزش و پرورش خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: اگر سرپرستی برای سنجش مدیریتی یک فرد انجام می‌شود باید در بازه زمانی کمتر انجام شود .

موسوی‌کیا اظهار کرد: مرجعیت علمی، مقبولیت مردمی، قدرت سازندگی و تعامل با دستگا‌ه‌های تعلیم و تربیتی و فرادستی جز ضرورت‌ها است .

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش مربوط به همه است، افزود: برای نخستین بار اجلاس حوزه علمیه و آموزش و پرورش بعد از سال 88 در استان انجام شده است .

سرپرست سابق آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: امسال در آموزش و پرورش استان بیش از 700 خروجی داشتیم و تنها یک سوم ورودی به آموزش و پرورش بوده است .

موسوی‌کیا یادآور شد: کیفیت آموزشی با نگاه سخت‌گیرانه دچار مشکل می‌شود و خط قرمز ما نیز کلاس بدون معلم بوده و رویکرد ما عدالت گونه بوده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: