• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1486-5
  • خبرنگار : 208
  • منبع خبر : ----

سرپرست معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش خبر داد:

کمبود نیروی انسانی؛ مشکلی بزرگ در آموزش و پرورش

سرپرست معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش با بیان اینکه با توجه به اینکه بسیاری از معلمان در سن بازنشستگی قرار دارند و ورودی‌ها نیز به آموزش و پرورش کم است کمبود نیروی انسانی به وجود آمده است،گفت: مسأله نیروی انسانی در سال جاری برای وزارت آموزش و پرورش یکی از مشکلات بود.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، عبدالرسول عمادی، امروز(11 مهر) در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار کرد: خراسان جنوبی در بسیاری از نتایج امتحانات نهایی در کشور پیشتاز است.

وی با بیان اینکه این موضوع ناشی از همت و عزم جدی و اراده محکم معلمان و مربیان بوده است، تصریح کرد: در تحلیل امتحانات نهایی به این نتیجه رسیدیم که ما دو شاخص اصلی در استان‌ها داریم که یکی از این شاخص‌ها برخورداری و شاخص دیگری مدیریتی است.

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش افزود: در شاخص برخورداری و هم در شاخص مدیریتی وضعیت خوبی داریم اما اگر در مکانی محرومیت باشد اما مدیریت خوبی داشته باشیم این مدیریت می‌تواند بر محرومیت غالب شود و اگر منطقه ‌ای، برخوردار باشد ولی مدیریت درستی نباشد این مدیریت می‌تواند آن مکان برخوردار را نابود کند.

عمادی تصریح کرد: معلمان به تعبیر قرآن کریم دو وظیفه مهم تقویت باور فرزندان و وظیفه دعوت به کار نیک و اعمال شایسته دارند و در این جهت معلمان موفق بودند.

وی با بیان اینکه شهرستان بیرجند در وضعیت آموزشی بسیار منظم و مرتب بوده است، اظهار کرد: مردم خراسان جنوبی مردمی درستکار هستند و باید فرزندان خود را با باورهای درست تربیت کنیم.

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه خراسان جنوبی پایگاه مرادن بزرگ و تعلیم و تربیت است، خاطرنشان کرد: اگر شهروندان در یک شهری خوب عمل کنند این کار، حاصل آموزش و پرورش است.

عمادی اظهار کرد: مسأله نیروی انسانی در سال جاری برای وزارت آموزش و پرورش یکی از مشکلات بود و با توجه به اینکه بسیاری از معلمان در سن بازنشستگی قرار دارند و ورودی‌ها نیز به آموزش و پرورش کم است این کمبود نیروی انسانی به وجود آمده است.

وی افزود: سالانه 15 هزار نفر از دانشگاه فرهنگیان در کشور فارغ‌التحصیل می‌شوند و این افراد باید در دو ترم مهارت‌های معلمی را فرابگیرند.

سرپرست معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش با بیان اینکه باید از حق التدریس شاغلان و تجربیات پیشکسوتان استفاده شود، یادآور شد: خراسان جنوبی یکی از استان‌هایی است که به خوبی سال تحصیلی جدید را مدیریت کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: