• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1686-5
  • خبرنگار : 208
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی:

تربیت، جزء مغفول مانده آموزش و پرورش است

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: متاسفانه در آموزش و پرورش تنها مسأله آموزش را دیدیم و در این میان تربیت مغفول مانده و اگر امروز برخی از آسیب‌های اجتماعی در جامعه وجود دارد به دلیل این است که به مسأله پرورش و تربیت کمتر توجه کردیم.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، محمدعلی واقعی، امروز۱۱ مهر، در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تنها با همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی مرتبط با تعلیم و تربیت محقق می‌شود.

وی گفت: آموزش و پرورش کارخانه انسان سازی است و پرورش نیروهای متخصص و ماهر در آموزش و پرورش صورت می‌گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه رسالت ما رسالت انسان سازی است، افزود: اگر می‌خواهیم موفق عمل کنیم باید دست در دست هم دهیم تا شاهد پیشرفت و شکوفایی فرزندان در مدارس باشیم.

واقعی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یک سند کامل است اما به درستی به آن عمل نشده است.

وی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش برنامه‌های بسیاری را برای تحقق سند تحول بنیادین پیش بینی کرده تا بتوانیم انسان‌های شایسته را برای پیشرفت کشور بسازیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه تمام برنامه‌های ما در راستای سند تحول بنیادین است، خاطرنشان کرد: متاسفانه در آموزش و پرورش تنها مسأله آموزش را دیدیم و در این میان تربیت مغفول مانده و اگر امروز برخی از آسیب‌های اجتماعی در جامعه وجود دارد به دلیل این است که به مسأله پرورش و تربیت کمتر توجه کردیم.

واقعی اظهار کرد: همه همکاران باید با همدیگر تلاش کنند تا آموزش و پرورش مواردی که مدنظر سند تحول بنیادین است، صورت بگیرد.

وی افزود: تشکیل گروه‌های مشورتی در استان، مشارکت والدین در امر تعلیم و تربیت، تشکیل گروه خیرین تعلیم و تربیت، اجرای عدالت آموزشی و ترویج نشاط و شادابی در مدارس از جمله اقداماتی است که در مجموعه آموزش و پرورش استان انجام خواهیم داد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: اگر می‌خواهیم جامعه‌ای پویا و بانشاط داشته باشیم باید به آموزش و پرورش توجه بیشتری شود.

عباس لامعی، مدیرکل سابق آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور است و چهار اداره آموزش و پرورش مرزی در استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی استانی پراکنده است، افزود: آموزش و پرورش استان به لحاظ سن خدمتی پیر است و این جمعیت پیر تا سه سال آینده در استان مشکل ایجاد خواهد کرد.

مدیرکل سابق آموزش و پرورش خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در خصوص کمبود نیروی انسانی و این جمعیت پیر باید چاره‌اندیشی شود و سهمیه استخدامی به استان اختصاص داده شود.

لامعی با بیان اینکه خراسان جنوبی باید در وزارت آموزش و پرورش ویژه دیده شود، تصریح کرد: اگر تاکنون استان به لحاظ تربیتی و پرورشی و آموزشی موفقیتی کسب کرده به دلیل تلاش تمام همکاران بوده است.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم فرزندان ما تعالی پیدا کنند باید همه ما در صحنه آموزشی حضور داشته باشیم و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها در استان دیده شود.

مدیرکل سابق آموزش و پرورش خراسان جنوبی یادآور شد: متاسفانه نقش معلمان در برخی از جلسات کمرنگ دیده می‌شود و در این جلسات از همه تقدیر می‌شود، غیر از معلمان در حالی که معلمان نقش بسزایی در پرورش دانش‌آموزان دارند لذا نباید معلم مظلوم واقع شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: