• شنبه ۱۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-984-5
  • خبرنگار : 208
  • منبع خبر : ----

امروز صورت می‌گیرد؛

آغاز عملیات اجرایی گازررسانی به ۳۸۸ روستای خراسان جنوبی

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: امروز با حضور مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران عملیات اجرایی پروژه گازررسانی به ۳۸۸ روستا در سطح استان آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، سید محمود هاشمی، امروز(۱۴ مهر) در حاشیه افتتاح پروژه‌های گازرسانی اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۱۵۴ کیلومتر خط انتقال گاز به شهرها و روستاهای استان انجام شده است.

وی تصریح کرد: همچنین در این مدت تعداد ۸۱ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع شهری و تعداد ۶۳۱ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع روستایی اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی افزود: در حال حاضر به ۲۹ شهر خراسان جنوبی گازرسانی شده و ۹۹ درصد خانوار شهری تحت پوشش گازرسانی قرار گرفتند.

هاشمی با بیان اینکه پروژه گازررسانی به شهر دیهوک در حال اجرا است، تصریح کرد:‌ تاکنون ۳۸۵ روستای استان از نعمت گاز برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه گازررسانی به ۲۸۵ روستای استان در حال انجام است، ادامه داد: تاکنون ۲۴ جایگاه CNG در استان وجود دارد.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: امروز نیز با حضور مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران عملیات اجرایی پروژه گازررسانی به ۳۸۸ روستا در سطح استان آغاز می‌شود.

هاشمی اظهار کرد: با انجام گازررسانی به این روستاها و شهرهای استان بیش از ۱۹ هزار و ۳۱۲ خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند که برای این پروژه ها مبلغ یک هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی افزود: خط انتقال گاز سربیشه به نهبندان و سربیشه به درح با هزینه ۸۵۰ میلیارد ریال، گازرسانی به شهرهای نهبندان، شوسف و درح با هزینه ۲۶۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: همچنین گازرسانی به ۳۰ روستای بیرجند، ۲۱ روستای درمیان، ۱۴‌ روستای بشرویه، یک روستای نهبندان، ۱۰ روستای طبس، ۹ روستای فردوس، ۱۱ روستای قاین و ۵ روستای سربیشه با هزینه بیش از ۴۸۳ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

هاشمی عنوان کرد: در مجموع امروز گازررسانی به ۱۰۱ روستا و سه شهرستان استان انجام و مشعل گاز در این مناطق روشن شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: