• شنبه ۱۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-7514-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

دستیار ویژه وزیر جهاد کشاورزی:

وحدت، راز تحقق امنیت غذایی است

دستیار ویژه وزیر جهاد کشاورزی گفت:‌ امنیت غذایی در کشاورزی که یکی از ابعاد امنیت است، جز با همدلی، عدالت اجتمالی و اقتصادی و وحدت امکان پذیر نیست.

به کزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، هاشم ولی پورمطلق، امشب(۱۴ مهر)، در مراسم تکریم و معارفه رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی اظهار کرد:امروزه مهم ترین موضوع در جامعه، امنیت است که از ابعاد مختلف قابل بررسی است.

وی با بیان اینکه این امر در خراسان جنوبی با توجه به مرز مشترک با کشورهای ناامن، اهمیت بیشتری می‌یابد، افزود: یکی از ابعاد امنیت، امنیت غذایی در کشاورزی است که جز با همدلی، عدالت اجتمالی و اقتصادی و وحدت امکان پذیر نیست.

رییس سابق جهادکشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به محدودیت منابع تولید در خراسان جنوبی، بیان کرد: گیاهان دارویی ظرفیتی عظیم برای خراسان جنوبی است.

ولی پورمطلق با اشاره به پتانسیل قوی نیروی انسانی در استان، خاطرنشان کرد: نقطه ضعفی که در خراسان جنوبی در حوزه کشاورزی وجود دارد این است که گاهی ظرفیت‌های خدادادی حوزه کشاورزی را باور نداریم.

وی اظهار کرد: اعتبارات کشاورزی خراسان جنوبی حوزه آبخیزداری ۵۰ برابر متوسط سال گذشته، در حوزه عمرانی ۶۰ تا ۷۰ برابر و در حوزه تسهیلات هفت برابر سال گذشته شده که این امر نشان از توجه دولت به بخش کشاورزی و به استان خراسان جنوبی است.

دستیار ویژه وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: امیدواریم با مشارکت و هم افزایی در بخش کشاورزی شاهد توسعه  بیشتری در فعالیت‌های این بخش باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: