• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-7814-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

روستا، نقطه اتکای خودکفایی کشور است

مدیرکل   دفتر امور   روستایی و شوراهای   استانداری   خراسان جنوبی گفت: روستا مبدا استقلال یک جامعه و نقطه اتکای خودکفایی یک کشور است و روستایی، سمبل صداقت، مهربانی، سادگی و الگوی جامع همه ارزش‌های ملی و دینی است.

  به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، عالیه خواجوی، مدیرکل   دفتر امور   روستایی و شوراهای   استانداری   خراسان جنوبی در پیامی فرا رسیدن روز ملی روستا را   به جامعه روستایی و مرتبط به روستاها تبریک گفت.

متن پیام به این شرح است:

بی شک روستا کانون مهر و عاطفه و تلاش و تولید و نقطه شروع هویت یک ملت است. روستا مبدا استقلال یک جامعه و نقطه اتکای خودکفایی یک کشور می‌باشد و روستایی، سمبل صداقت، مهربانی، سادگی و الگوی جامع همه ارزش‌های ملی و دینی است.

روستا به عنوان بخش بزرگی از نظام اجتماعی و جمعیتی است که در تمام شئون اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و فرهنگی کشور اهمیت به سزایی دارد و روستائیان یکی از ارکان مهم در حفظ توان اقتصادی کشور محسوب می‌شوند و همچنین پشتوانه استقلال سیاسی و امنیتی کشور بوده و نقش اساسی در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ایفا می‌کنند.

15 مهر روز روستا یادآور مردان و زنانی است که تلاش و سادگی و صداقت، وجوه بارز شخصیت آنان است و با نانی حلال از کدّ یمین و عرق جبین، تراب طینت فرزندانی را رقم می‌زنند که عهده دار حفظ مواریث فرهنگی این آب و خاک خواهند بود.

امروزه به یمن نگاه ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید ضمن توجه به ایجاد و توسعه زیرساخت‌های توسعه روستایی، توجه ویژه‌ای به معیشت و اقتصاد روستا و تشخص بخشیدن به روستا و جایگاه روستائیان و حرکت به سوی توسعه فراگیر صورت گرفته است.

اینجانب ضمن گرامیداشت ۱۵ مهرماه روز ملی روستا و عشایر، از تلاش و همکاری همه جانبه تمامی دست اندرکاران توسعه روستایی به ویژه اعضای محترم شوراهای اسلامی روستایی و دهیاران پرتلاش و زحمتکش تشکر نموده و امیدوارم با استعانت از ایزد منان در مسیر تحقق توسعه روستایی و رفع مشکلات روستائیان بیش از پیش گام برداریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: