• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-2586-5
  • خبرنگار : 207
  • منبع خبر : ----

معاون دانشگاه بیرجند:

جامعه نیازمند دانشجویان پرشور و کارآفرین است

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند گفت: جامعه نیازمند دانشجویان پرشور و کارآفرین است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، محسن آیتی، امروز 15 مهر جاری در مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشکده علوم، اظهار کرد: در حال حاضر علوم پایه مورد استقبال قرار نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه علوم پایه برای پیشرفت کشور بسیار مهم و کارآمد است، افزود: دانشکده علوم در المپیک سال گذشته مقام‌های بسیاری آورده و فعالیت‌هایی که دانشجو انجام می‌دهد باعث افتخار ما است.

آیتی با اشاره به ارتباط اساتید با دانشجویان دانشگاه بیرجند، تصریح کرد: در دانشگاه بیرجند اساتید در دسترس دانشجوها هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر جامعه نیازمند دانشجویان پرشور و کارآفرین است، گفت: تربیت دانشجوی توانمند از اهداف اصلی دانشگاه بیرجند است.

معاون آموزشی وتحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند با بیان اینکه دانشکده علوم در حال حاضر 1260 دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دارد، افزود: دانشکده علوم پایه دانشگاه بیرجند به عنوان اولین دانشکده این دانشگاه در سال 1354 پایه گذاری شد و در سال 1356 با سه رشته شیمی، فیزیک و ریاضی شروع به کار کرد.

آیتی یادآور شد: در سال‌های بعد بخش ریاضی از این دانشکده مجزا شده و هم اکنون به عنوان یک دانشکده مستقل با عنوان دانشکده علوم ریاضی و آمار به فعالیت خود ادامه می‌دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: