• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-687-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نمایشگاه عروسک‌های تاجمیری در سربیشه گشایش یافت

همزمان با هفته ملی کودک نمایشگاه عروسک‌های تاجمیری با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان سربیشه برپا شد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی، هم‌زمان با دومین روز از هفته ملی کودک، نمایشگاه دست سازه‌های اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان سربیشه در شش ماهه ابتدای امسال و همچنین نمایشگاه عروسک‌های تاجمیری با همکاری اداره میراث فرهنگی سربیشه با حضور مدیرکل کانون و مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی گشایش یافت.

در نمایشگاه عروسک‌های تاجمیری، 50 عروسک دست ساخته به نمایش گذاشته شده است.  هم‌چنین در حاشیه این نمایشگاه، هنرمند کار آفرین و گوهرتراش   اهل سربیشه به توضیح این هنر و معرفی انواع مختلف سنگ‌های زینتی پرداخت.

در روستای تاجمیر مردان، زنان و کودکان همه برای بدست آوردن روزی حلال تلاش می‌کنند اما به دلیل خشکسالی‌های اخیر، مردان تنها نگهبان محیط زیست و زنان و کودکانشان به ساخت عروسک‌های بومی و قدیمی خود به سبک نوین هستند.

این عروسک‌ها که با استفاده از تکه پارچه‌های دورریز، پشم گوسفند و موی بز درست می‌شوند با محیط زیست سازگار هستند؛ به طوری که چنان‌چه فردی آن‌ها را بخرد و پس از مدتی بیرون بیندازد؛ ظرف مدت سه ماه دوباره به طبیعت برمی‌گردد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: