• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-2986-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دانش‌آموزان عشایر خراسان جنوبی در چه شرایطی تحصیل می‌کنند؟

رییس اداره آموزش و پرورش عشایری خراسان جنوبی در خصوص دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل، گفت: در دوره ابتدایی دانش‌آموز عشایری بازمانده از تحصیل نداریم و تنها در مقطع متوسطه چند تن از دانش‌آموزان دختر، از تحصیل جا مانده‌اند.

حسین انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: عشایر جزء سرمایه‌های ملت ایران محسوب شده و حافظان حریم نیز هستند.

وی با بیان اینکه ما وظیفه داریم برای تداوم این امر، دانش‌آموزانی را تربیت کنیم که بتوانند برای مملکت مفید باشند، افزود: در حال حاضر به جز شهرستان بیرجند، 11 شهرستان استان دارای جمعیت عشایری هستند که از در مجموع این تعداد شهرستان، 11 هزار و 458 دانش آموز تحصیل می‌کنند.

رییس اداره آموزش و پرورش عشایری خراسان جنوبی بیان کرد : این تعداد دانش‌آموز در 265 مدرسه و 650 کلاس درس تحصیل می‌کنند.

انصاری افزود: 960 معلم کار آموزش دانش‌آموزان ابتدایی را برعهده دارند و حتی در مدارسی که چهار دانش‌آموز دارند، معلم حضور دارد.

وی با اشاره به اینکه امسال پنج درصد نسبت به سال گذشته افزایش دانش آموز داشته‌ایم، اظهار کرد: طی قراردادهای منعقد شده و کمک خیرین، 15 مدرسه در حال ساخت در مناطق عشایری وجود دارند که پنج مدرسه، با پیشرفت 90 درصدی عملیات ساخت، آماده بهره برداری هستند.

رییس اداره آموزش و پرورش عشایری خراسان جنوبی بیان کرد: در دوره ابتدایی دانش‌آموز بازمانده از تحصیل نداریم و تنها در مقطع متوسطه چند تن از دانش‌آموزان دختر، از تحصیل جا مانده‌اند.

انصاری درخصوص هوشمندسازی مدارس عشایری استان، خاطرنشان کرد: 40 درصد از مدارس عشایری استان نیمه هوشمند و 20 درصد از آن ‌ها هوشمندسازی کامل شده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: