• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-9614-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

توانمندسازی مردم، ادبیات قرارگاه پیشرفت و آبادانی است

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی گفت: ادبیات قرارگاه پیشرفت و آبادانی انجام کار توسط مردم و توانمندسازی آن ‌ها است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، مهدی هنری، امروز(18 مهر)، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در قرارگاه پیشرفت و آبادانی به دنبال این هستیم از ظرفیت مردم در راستای برنامه ریزی پیشرفت و توانمندسازی روستاها استفاده کرده که این امر نیاز به برنامه ریزی دارد و امیدواریم با ارتباط خوبی که با دانشگاه‌ها برقرار کرده ‌ایم بتوانیم به این آمار برسیم.

وی افزود: یکی از دلایل تشکیل و راه‌اندازی قرارگاه پیشرفت و آبادانی این است که در سنوات قبل از انقلاب بیشتر فعالیت‌ها در حوزه عمرانی در روستاها بوده و اقدامات خوبی نیز انجام شده است اما اقدامی که باعث تثبیت جمعیت و ایجاد اشتغال پایدار در روستاها باشد نداشته‌ایم.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی بیان کرد: با راه‌اندازی قرارگاه پیشرفت و آبادانی همراه با برنامه‌ریزی و اقدامات هدفمند نقاط خاص، آبادانی در توسعه همه جانبه با برنامه‌ریزی جزء نگری در پنج محور زیرساخت فرهنگی، عمران، اشتغال، سلامت و تعلیم و تربیت کارگروه‌هایی شکل گرفت.

هنری با اشاره به برگزاری همایش معلمان مقاطع ابتدایی در مدارس دهستان‌های خوسف و میغان نهبندان که امروز در حال برگزاری است، تصریح کرد: یکی از برنامه‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی در حوزه‌های پنج گانه تعلیم تربیت است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته در شش دهستان هدف شروع فعالیت را داشتیم، افزود: در این راستا همایشی در نهبندان با حضور معلمان مقاطع ابتدایی دهستان شوسف و میغان نهبندان با حضور استاید دانشگاه فرهنگیان برای تبادل نظر و استفاده از ظرفیت معلمان برای حل مشکلات معلمان در مناطق محروم در حال برگزاری است .

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی با بیان اینکه در شش دهستان در حوزه تعلیم و تربیت فعالیت می ‌کنیم، تصریح کرد: امیدواریم با آموزش‌هایی که درآینده می‌دهیم بخشی از مشکلات مرتفع شود.

هنری یادآور شد: ادبیات قرارگاه پیشرفت و آبادانی انجام کار توسط مردم و توانمندسازی آن ‌ها است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: