• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-10214-5
  • خبرنگار : 208
  • منبع خبر : ----

ذبح دام تحت نظارت ناظران شرعی

مسئول نمایندگی ولی فقیه در دامپزشکی خراسان جنوبی با بیان اینکه ذبح دام تحت نظارت‌های بهداشتی و شرعی در کشتارگاه‌های خراسان جنوبی صورت می‌گیرد، گفت: ناظران ذبح شرعی گزینش شده و در خصوص ذبح شرعی آموزش می‌بینند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حجت الاسلام علی حیدری، امروز(18 مهر) در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: رساندن غذای سالم و حلال به مردم یکی از وظایف دامپزشکی است.

وی، دامپزشکی را یکی از مجموعه‌های تاثیرگذار در کشور دانست و ادامه داد: نظارت‌های بهداشتی و شرعی در تمام کشتارگاه‌های استان توسط سازمان دامپزشکی صورت می‌گیرد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در دامپزشکی خراسان جنوبی با بیان اینکه نظارت‌های بهداشتی و شرعی برای این است که غذای سالم به دست مردم برسد، افزود: دامپزشکی با متخلفانی که اجزای حرام گوشت را در بازار توزیع کنند برخورد می‌کند و اجزای حرام نیز معدوم خواهد شد.

حیدری تصریح کرد: قانون نظارت ذبح شرعی و بهداشتی در کشتارگاه‌ها رعایت شده و مردم اطمینان داشته باشند که تمام تلاش ناظران بهداشتی بر این است که مواد غذایی سالم را به دست مردم برسانند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در دامپزشکی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: ناظران ذبح شرعی گزینش می‌شوند و در خصوص ذبح شرعی آموزش می‌بینند.

حیدری با بیان اینکه تمام قصاب‌ها در شهرستان‌های استان طی جلساتی آموزش ذبح شرعی را دیده‌اند، اظهار کرد: گوشتی که از کشتارگاه‌ها به مراکز بسته‌بندی فرستاده می‌شود به طور کامل شرعی و حلال است.

وی یادآور شد: دامپزشکی استان در سال گذشته در زمینه‌های فرهنگی، عفاف و حجاب، نماز و در ذبح شرعی و بهداشتی جز دستگاه‌های برتر بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: