• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-1214-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

بازگشت 4 قطعه هوبره به آغوش طبیعت خراسان جنوبی

رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان زیرکوه گفت: چهار قطعه هوبره که از شکارچیان غیر مجاز کشف و ضبط شده بود در زیستگاه آن‌ها در شهرستان زیرکوه رها سازی شد.

مرتضی تقی زاده در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: چهار قطعه هوبره که طی چند روز گذشته از شکارچی متخلف کشف و ضبط شده بود پس از تیمار  و انجام مراقبت‌های درمانی در یکی از بهترین زیستگاه‌های هوبره شهرستان زیرکوه رهاسازی شدند.

وی با اشاره به شروع مهاجرت پرندگان، افزود: حوزه وسیعی از شهرستان زیرکوه، زیستگاه زمستان گذران مناسبی برای این پرنده کمیاب است.

رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان زیرکوه اظهار کرد: افراد محلی و بومی منطقه می‌توانند بهترین همیاران محیط زیست در برخورد با پدیده قاچاق این گونه پرندگان و جانوران باشند.

تقی زاده تصریح کرد: پرنده هوبره در مبارزه با پدیده بیابان زایی، یک حلقه از زنجیره حیات برای حفظ پوشش گیاهی در مناطق کویری است و کم شدن پوشش گیاهی و افزایش ریزگردها  یکی از آسیب‌هایی است که در شکار هوبره به مردم بومی و محلی منطقه وارد می‌شود.

وی با مهم خواندن نقش همیاران افتخاری محیط زیست و تشکل‌های مردم نهاد در امر حفاظت و حراست از محیط زیست و پیشگیری از آسیب‌های زیست محیطی از تمام علاقمندان به محیط زیست و حیات وحش خواست تا با مشاهده هرگونه تخلف شکار و صید، مراتب را به ادارات حفاظت محیط زیست اطلاع داده تا در این زمینه اقدام لازم صورت پذیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: