• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-1414-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

۲ هزار هکتار از مزارع بیرجند زیر کشت محصولات آبی است

مدیر جهاد کشاورزی بیرجند گفت: دو هزار هکتار سطح زیر کشت محصولات آبی و ۲۰۰ هکتار سطح زیر کشت محصولات دیم است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، محمدعلی محمدی، امروز دوم آبان ماه، در حاشیه بازدید از مزارع زرشک مهمویی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: کمبود آب و خشکسالی چند سالی است بر خراسان جنوبی حاکم است.

وی با اشاره به پتانسیل خوب محصولات استراتژیک استان، افزود: سطح زیر کشت محصولات دیم ابتدا پنج هزار هکتار بوده که به دلیل خشکسالی به ۲۰۰ هکتار کاهش داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی بیرجند با بیان اینکه دو هزار هکتار سطح زیر کشت محصولات آبی و ۲۰۰ هکتار سطح زیر کشت محصولات دیم است، تصریح کرد: ۸۸۰۰ هکتار محصول باغی در بیرجند وجود دارد که ۲۸۰۰ هکتار از آن‌ دارای زرشک است.

مدیر جهاد کشاورزی بیرجند با بیان اینکه سالانه نزدیک به ۳۳۰۰ تن زرشک برداشت می‌‌شود، خاطرنشان کرد: افزود: در حال حاضر راه اندازی بارگاه زرشک بدون استعلام انجام می‌شود که این امر کمک بزرگی برای فرآوری زرشک محسوب می‌شود.

محمدی با اشاره به اینکه همچنین هزار هکتار از اراضی این شهرستان زیر کشت زعفران است، بیان کرد: در حال حاضر در هر هکتار، چهار کیلوگرم زعفران برداشت می‌شود.

منصور رضوانی جلال، رییس سازمان جهاد کشاورزی همدان نیز در این بازدید، اظهار کرد: همدان سالانه پنج میلیون تن تولید محصولات کشاورزی دارد که این مقدار ۴.۵ درصد از محصولات کشور را تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی استانی با محصولات استراتژیک بسیار و نیروی انسانی توانمند است، یادآور شد: ایده خارشتر در این استان می‌تواند برای مبارزه با کم آبی و تامین علوفه در کشور ترویج داده شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: