• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-2914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

طی شش ماهه نخست امسال صورت گرفت؛

رشد 108 درصدی کمک‌های مردمی به مراکز نیکوکاری خراسان جنوبی

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی گفت: طی شش‌ماهه ابتدای امسال مردم نیکوکار خراسان جنوبی چهار میلیارد و 20 میلیون تومان به مراکز نیکوکاری اهدا کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۸ درصد رشد داشته است.

احمد رفیعی در گفت ‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: شناسایی فقرا و خیران و برقراری ارتباط بین این دو گروه از اصلی‌ترین وظیفه مراکز نیکوکاری است.

وی افزود: مراکز نیکوکاری به شکل کاملاً مستقل و مردمی هستند و کمیته امداد تنها بر فعالیت‌های این مراکز نظارت می‌کند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی بیان کرد: کمک‌های جمع‌آوری‌شده در مراکز نیکوکاری استان در شش‌ماهه امسال نسبت به مدت مشابه  سال گذشته از رشد ۱۰۸ درصدی برخوردار است.

رفیعی گفت: طی این مدت چهار میلیارد و ۲۰ میلیون تومان کمک به این مراکز اهدا شده است که از این میزان بیش از۸۷۰ میلیون تومان به صورت نقدی و سه میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان غیر نقدی جمع‌آوری‌شده است.

وی افزود: ۱۹ درصد سهم درآمدها از کل درآمدهای امداد مربوط به مراکز نیکوکاری بوده و به‌طور میانگین ماهانه بیش از ۶۷۰ میلیون تومان به این مراکز کمک نقدی و غیرنقدی اهدا شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی با اشاره به اینکه هم ‌اکنون ۲۶ مرکز نیکوکاری در خراسان جنوبی به خانوارهای نیازمند خدمات ارائه می‌کنند، تصریح کرد: این مراکز با محوریت مساجد در محله‌ها، فرهنگ نوع‌دوستی را گسترش می‌دهند و امیدواریم تعداد این مراکز تا پایان سال از ۲۶ به ۳۸ مرکز افزایش یابد.

رفیعی یادآور شد: طی شش‌ماهه ابتدای امسال، مراکز نیکوکاری غدیر قاین و مود بیش‌ترین تعامل را با خیران داشته و کمک‌های خوبی را در راستای کمک به نیازمندان جمع‌آوری کرده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: