• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-387-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

ارسال 160 اثر به دبیرخانه جشنواره منطقه‌‌ای شعر ابن حسام خراسان جنوبی

دبیر اجرایی دومین جشنواره منطقه‌ای شعر ابن حسام از ارسال 160 اثر شعر و دو مقاله به دبیرخانه   جشنواره منطقه ‌ای شعر ابن حسام   خبر داد.

حمید مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی گفت: جشنواره منطقه‌ای شعر ابن حسام برای دومین سال پیاپی در شهرهای بیرجند و خوسف برگزار می‌شود.

وی ا هداف این جشنواره را شناسایی و کشف استعدادهای ادبی شاعران دانست و بیان کرد: جهاددانشگاهی می‌تواند بستری را برای شکوفایی این استعدادها فراهم سازد.

وی ادامه داد: علاوه بر شناسایی استعدادها، ایجاد فضای مناسب برای تعامل و ارتقای سطح اشعار شاعران دانشگاهی، ایجاد دوستی و مودت بین شاعران استان‌ها از مهم‌ترین اهداف این جشنواره است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه جشنواره منطقه‌ای شعر ابن حسام در سه بخش اصلی، جنبی و پژوهشی برگزار می‌شود، افزود: در بخش اصلی، شاعران می ‌توانند آثار   خود را در قالب‌های شعری غزل، قصیده، مثنوی، سپیده و به صورت آزاد ارسال کنند.

مرادی ادامه داد: همچنین بخش جنبی این جشنواره شامل؛ محیط‌زیست و آسیب‌های اجتماعی می‌شود که علاقمندان به شعر می‌توانند اشعار خود را در زمینه خشکسالی، عشق، خانواده، گذشت و موارد دیگر ارسال کنند.

وی اظهار کرد: در جشنواره امسال بخش پژوهش به جشنواره اضافه شده و علاقمندان می‌توانند در زمینه شرح آثار و احوال ابن حسام، آثار خود را به دبیرخانه دائمی جشنواره ارسال کنند.

دبیر اجرایی دومین جشنواره منطقه‌ای شعر ابن حسام ادامه داد: امسال ظرفیت پذیرش آثاراز هنرمندان و شاعران محدود شده و هر شاعر می‌تواند   سه تا پنج اثر به دبیرخانه ارسال کند.

مرادی با اشاره به ارسال 160 اثر   شعر و دو مقاله   به دبیرخانه این جشنواره، یادآور شد:   شاعران می‌توانند آثار خود را تا پایان آذرماه امسال به آدرس       www.jdkj.ir     ارسال کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: