• یکشنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-786-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

حمایت دانشگاه صنعتی بیرجند از طرح‌های دانشجویان در حوزه پدافند غیرعامل

عضو هیئت علمی گروه آموزشی مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی بیرجند گفت: دانشگاه صنعتی بیرجند از طرح‌های دانشجویان در حوزه پژوهش فناوری و پدافند غیرعامل حمایت می‌کند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، هداوندی، امروز 6 آبان، در گردهمایی دبیران انجمن‌های علمی و مسئولان دانشگاه به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، اظهار کرد: لازم است دانشجویان از ارائه ایده درباره طرح‌های پدافند غیر عامل استقبال کنند.

وی ادامه داد: پدافند غیر عامل عبارت از کاهش آسیب‌ به انسان‌ها و یا ساختمان‌هایی است که بر اثر تهدیدات انسان ساز به وجود آمده‌اند.

نماینده پژوهشی پدافند غیرعامل دانشگاه صنعتی بیرجند با بیان اینکه حمله‌های سایبری، زیر ساخت‌های فناوری اطلاعات یک کشور را مورد هدف قرار می‌دهند، تصریح کرد: این دسته از تهدیدات از جنس پدافند غیر عامل هستند.

هداوندی ادامه داد: تهدیدات انسانی مانند حمله‌های فرهنگی بیگانگان به کشور نیز در قالب پدافند غیر عامل تعریف می ‌شوند.

وی افزود: برای حمایت از طرح‌های دانشجویان بودجه‌های خوبی وجود دارد و هم چنین می‌توان قراردادهایی را نیز برای اجرای طرح‌ها در این خصوص به امضا رساند .

عضو هیئت علمی گروه آموزشی مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی بیرجند با بیان اینکه دانشگاه صنعتی بیرجند از طرح‌های دانشجویان در حوزه پژوهش فناوری حمایت می ‌کند، تصریح کرد: مشکلی برای حمایت وجود ندارد چرا که بودجه کافی و امتیازات مناسبی برای آن در استانداری و وزارت علوم در نظر گرفته شده است.

هداوندی با بیان اینکه تصمیم داریم در راستای تولید محتوا برای تبیین پدافند غیر عامل فعالیت کنیم، یادآور شد: تیم دانشجویی خوبی برای در قالب اینفوگرافی تشکیل شده که در دانشگاه فعالیت دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: