• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-684-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

تازیانه سرما و خسارت 4 میلیاردی به محصولات کشاورزی خراسان جنوبی

رییس مدیریت بحران و مخاطرات سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت سرمازدگی، 4 میلیارد و 296 میلیون تومان خسارت به محصولات کشاورزی استان وارد کرد.

رضا یزدان مهر   در گفت ‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: در اثر سرما، خسارتی به محصولات کشاورزی شهرستان ‌های سربیشه، خوسف و زیرکوه وارد کرد.

وی با بیان اینکه این خسارات به محصولات ذرت، زرشک، محصولات گلخانه‌ای و گوجه فرنگی وارد شد، افزود: این خسارات از 15 تا 21 مهرماه امسال در اثر کاهش دما به محصولات کشاورزی وارد شد.

رییس مدیریت بحران و مخاطرات سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به تسهیلات اعطایی به کشاورزان، تصریح کرد: اواخر شهریورماه امسال 100 میلیارد تومان، تسهیلات سرمازدگی بین بهره برداران و کشاورزان استان توزیع شد.

یزدان مهر   ادامه داد: این تسهیلات مربوط به 95 بوده که پس از ابلاغ اعتبار به بانک کشاورزی در طول سال 96 و شش ماهه امسال بین بهره برداران و کشاورزان استان توزیع شد.

وی با بیان اینکه این تسهیلات به نزدیک به 23 هزار بهره بردار و کشاورز استان توزیع شد، خاطرنشان کرد:  تسهیلات خسارات سرمازدگی امسال نیز با اعلام خسارت به مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی در سنوات آینده اعطا خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: