• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-784-5
  • خبرنگار : 208
  • منبع خبر : ----

فرصت‌های سرمایه گذاری در سایه تعامل خراسان جنوبی و اوگاندا

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی با تعاملی سازنده می‌تواند شریک تجاری خوبی برای کشور اوگاندا باشد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، مشیرالحق عابدی، امروز 9 آبان، در سومین جلسه کارگروه تخصصی امور اقتصادی و بررسی فرصت‌ها و زمینه‌های همکاری توسعه روابط اقتصادی و تجاری استان و کشور اوگاندا اظهار کرد: خراسان جنوبی از ظرفیت‌های بی نظیری برخوردار بوده و در زمینه‌های مختلف کشاورزی، صنایع و معادن جزء استان‌های پیشتاز کشور است.

وی گفت: باید به ظرفیت‌های گردشگری استان توجه بیشتری شود و خراسان جنوبی با تعاملی سازنده می‌تواند شریک تجاری خوبی برای کشور اوگاندا باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار خراسان جنوبی به فعالیت‌های شرکت‌های سرمایه‌گذاری ایران در اوگاندا اشاره کرد و افزود: شرکت سرمایه‌گذاری که در اوگاندا تشکیل شده می‌تواند حلقه اتصالی میان خراسان جنوبی و اوگاندا باشد.

عابدی با بیان اینکه سرمایه‌گذاران می‌توانند در برقراری ارتباط میان خراسان جنوبی با سایر کشورها تاثیرگذار باشند، تصریح کرد: آب و هوای مناسب کشاورزی در کشور اوگاندا وجود دارد و این موضوع نیز می‌تواند با استفاده از تکنولوژی خراسان جنوبی امکان ارتباط اقتصادی مناسبی را فراهم کند.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی برای فروش لاستیک و سیمان اعلام آمادگی می‌کند، افزود: محصولات ارگانیک در خراسان جنوبی تولید می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: تمایل سرمایه‌گذاران اوگاندا به سرمایه‌گذاری در کشور زمینه خوبی برای برقراری اقتصاد دوسویه بین خراسان جنوبی و اوگاندا ایجاد می‌کند.

عابدی با بیان اینکه چین بیشترین بازار هدف اوگاندا است، یادآور شد: همچنین بیشترین بازار هدف خراسان جنوبی نیز عراق، افغانستان و پاکستان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: