• جمعه ۱۱ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 978-285-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

امام جمعه بیرجند تاکید کرد:

انحرافات اخلاقی؛ ریشه بسیاری از مشکلات جوامع بشری

امام جمعه شهرستان بیرجند گفت: بسیاری از مشکلات جوامع بشری نشأت گرفته از بیماری‌های اخلاقی است که بشر با این بیماری آسیب‌های بسیاری را به وجود می‌آورد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، آیت الله سید علیرضا عبادی، امروز ۱۱ آبان، در نماز جمعه بیرجند اظهار کرد: انسان در مسیر زندگی هدف و مقصدی دارد و اگر در این مسیر در جاده خداوندی حرکت نکند با آسیب‌های متعددی رو به رو می‌شود.

وی افزود: پیاده روی اربعین، اظهار انزجار نسبت به جبهه‌ای است که جنایات بی شماری از تعدی به ملت‌ها و تحریم‌ها و کشتن کودکان را مرتکب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه بشر با انحرافات فکری و اخلاقی و با فاصله گرفتن از پیام‌های انبیاء الهی برای خود مشکلات بسیاری به وجود می‌آورد، اظهار کرد: بیماری تکبر و غرور که همان علاقمندی به تسلط بر دیگران است از دنیا ویرانه‌ای ساخته است.

عبادی ادامه داد: بدتر از فرعون‌های مغرور دیروزی و امروزی کسانی هستند که به علت نداشتن عزت نفس با اطاعت از فرعون‌ها برای خود حقارت می‌خرند.

وی با بیان اینکه اگر انسان‌های ذلیلی که از فرعون‌ها پیروی می‌کنند، نباشند ستمگران و ظالمان نخواهند توانست هر روز بر غرور خود بیفزایند، افزود: درس بزرگ قیام امام حسین(ع) به ملت‌ها نیز عدم پیروی از مستکبران، مغروران و ستمگران بود.

امام جمعه شهرستان بیرجند خاطرنشان کرد: امروز به علت ظلم مستکبران، جهان در آتش جنایت از آفریقا و میانمار تا غرب آسیا و یمن می‌سوزد که باید فکری برای آن کرد.

عبادی یادآور شد: در ۱۳ آبان ماه امسال شکستن استخوان‌های استکبار را خواهیم شنید و پاییز استکبار ستیزی را به ۲۲ بهمن و به ظهور حضرت مهدی وصل خواهیم کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: