• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-1286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

۴۰ درصد از مدارس خراسان جنوبی نیازمند مقاوم سازی هستند

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ۴۰ درصد از مدارس خراسان جنوبی نیازمند مقاوم سازی هستند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، محمدعلی واقعی، امروز ۱۲ آبان، در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: در حال حاضر ۱۶۸ هزار دانش آموز در خراسان جنوبی تحصیل می‌کنند که ۸۸ هزار نفر جذب بسیج شده‌اند.

وی افزود: در حال حاضر ۱۰۲۵ واحد بسیج در مدارس استان فعالیت می‌کنند که ۴۸۸ واحد مقاومت در دوره ابتدایی، ۳۱۸ واحد در مقط اول متوسطه و ۲۱۹ واحد در مقطع سوم متوسطه هستند.

وی با اشاره به کمبود فضای آموزشی به عنوان یکی از مهم ترین مشکلات در استان، تصریح کرد: در سال تحصیلی جاری، شهرستان بیرجند با کمبود ۳۵۰ کلاس درس مواجه بود که با دوشیفته کردن کلاس‌ها این نشکل به صورت مقطعی رفع شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه طرح شهید " بهنام محمدی" در ۳۴ مدرسه استان اجرایی می‌شود، اظهار کرد: این طرح خانه، مدرسه و مسجد معنویت و تخصص را در هم می‌آمیزد.

واقعی بیان کرد: باید با حضور پررنگ فرهنگیان و دانش آموزان، راهپیمایی ۱۳ آبان باشکوه تر از سال گذشته برگزار شود تا خواب آشفته دشمن تعبیر نشود.

وی با بیان اینکه دشمن روزانه برای براندازی نظام تلاش می‌کند، افزود: باید جامعه را نسبت به شبهات ایجاد شده از سوی دشمن آگاه کنیم تا جامعه گرفتار توطئه‌ها نشود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد:‌ نزدیک به ۴۰ درصد از فضای آموزشی استان نیازمند بازسازی و ۴۰ درصد از فضاهای آموزشی نیازمند مقاوم سازی است.

واقعی خواستار همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی برای رفع مشکلات شد و یادآور شد: با اعتبارات قطره چکانی نمی‌توان کاری اساسی و بنیادین انجام داد و مشکلات را رفع کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: