• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 978-685-5
  • خبرنگار : 208
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان جنوبی:

شرایط فعلی کشور برای منع بکارگیری بازنشستگان مناسب نبود

استاندار خراسان جنوبی گفت: تصویب و اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در بدترین زمان ممکن بود و باید فرصت بیشتری به دولت داده می‌شد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، محمدمهدی مروج الشریعه، امروز 12 آبان در شورای اداری خراسان جنوبی اظهار کرد: پرونده مسائل فرمانداری در استان از مدت‌های قبل بسته و به وزارت کشور ارسال شده است اما هنوز به وزیر کشور نرسیده است.

وی با بیان اینکه تصمیمات احساسی در مجلس گرفته شده و باید شاهد موجی از تغییرات در شهرداری‌ها و استانداری‌ها باشیم، گفت: نمایندگان باید درک می‌کردند در شرایطی که کشور امروز با آن روبرو است به دولت فرصت می‌دادند.

استاندار خراسان جنوبی افزود: البته بنده یکی از افراد موافق با طرح کنار رفتن بازنشستگان هستم و به این اعتقاد دارم که موضوع مسئولیت‌ها نباید ثابت بماند و باید به جوانان بها داده شود اما این قانون در بدترین زمان ممکن بود و باید فرصت بیشتری به دولت داده می‌شد.

مروج‌الشریعه تصریح کرد: خراسان جنوبی در عرصه بکارگیری زنان در مسئولیت‌های مختلف سرآمد دیگر استان‌ها است و بانوان مسئولیت‌ها را پذیرفتند و با کفایت و شایستگی آن را انجام داده و برای گسترش آن تشویق می‌شوند.

وی ادامه داد: در سال 94 تعداد 161 نفر از بانوان استان در مسئولیت‌های مختلف حضور داشتند اما در امسال تعداد 270 نفر از بانوان در مسئولیت‌ها حضور دارند.

استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: تمام بانوانی که دارای مسئولیت هستند نیز از تحصیلات عالی برخوردارند و باید از این پتانسیل در استان استفاده شود.

مروج‌الشریعه اظهار کرد: شاید در برخی از استان‌ها انتصاب بانوان مقدور نباشد اما در خراسان جنوبی به شایستگی این انتصاب‌ها صورت می‌گیرد.

وی افزود: در اعتبارات حوزه اجتماعی نیز مبلغ قابل توجهی به استان اختصاص یافته و تاکنون یک میلیارد و 500 میلیون تومان تخصیص اعتبار در این حوزه به استان ابلاغ شده که بخش قابل توجهی از ‌آن در حوزه بانوان و خانواده است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به راهپیمایی 13 آبان ماه، تصریح کرد: انتظار می‌رود تمام مردم و دستگاه‌های اجرایی در این راهپیمایی حضور با شکوهی داشته باشند چرا که راهپیمایی امسال اهمیت بسیاری دارد.
مروج‌الشریعه خاطرنشان کرد: فشار آمریکایی‌ها موقت و رفتار ما با آن‌ها دائمی است، آن‌ها چند روزی سروصدا می‌کنند و می‌روند و نظام اسلامی از تهدیدات آن‌ها هیچ هراسی ندارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: