• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-8514-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

نظارت و حمایت از فعالیت‌های فرهنگی در دفاتر نهاد رهبری دانشگاه‌ها

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی بیرجند گفت: فلسفه وجودی دفاتر نهاد رهبری نظارت بر فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی و حمایت از این فعالیت‌ها است.

حجت الاسلام حسین مسعودی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: سابقه نهاد رهبری در دانشگاه‌ها به زمان حضرت امام خمینی(ره) برمی‌گردد.

وی افزود: پس از انقلاب فرهنگی و بازگشایی دانشگاه‌ها، امام راحل(ره) اندیشه وحدت حوزه و دانشگاه را پایه گذاری کردند .

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی بیرجند بیان کرد: پس از ارتحال حضرت امام خمینی(ره) باتوجه به توسعه دانشگاه‌ها به دستور حضرت آیت الله خامنه‌ای، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تأسیس شد و اولین اساسنامه آن در سال ۱۳۶۹ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید .

مسعودی ادامه داد: فلسفه وجودی دفاتر نهاد رهبری نظارت بر فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی و حمایت از این فعالیت‌ها است.

وی افزود: برگزاری مراسمات سوگواری، برگزاری نماز جماعت، فعالیت‌های مربوط به اقامه نماز، حضور در شورای فرهنگی دانشگاه از فعالیت ‌های دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها است.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی بیرجند با بیان اینکه توصیه و تاکید مقام رهبری بر این است که دفتر نهاد رهبری مکانی برای همه فعالان فرهنگی باشد، تصریح کرد: درب دفتر نهاد رهبری به روی همه افراد با هر سلیقه فکری و سیاسی باز است.

مسعودی ادامه داد: نهاد رهبری دانشگاه، یکی از اعضای کمیته صیانت و حفاظت عفاف و حجاب دانشگاه است که برنامه ‌هایی در راستای فرهنگ سازی حجاب و اسلامی شدن دانشگاه ارائه می‌کند.

وی بیان کرد: دفتر نهاد رهبری دانشگاه با کمک و همیاری سایر نهادهای فرهنگی در راستای اسلامی شدن دانشگاه تلاش می ‌کند.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی بیرجند اظهار کرد: دروس معارفی از زیرمجموعه‌های دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها است که در خصوص انتخاب سرفصل‌ها و اساتید این دروس فعالیت دارد.

مسعودی یادآور شد: دانشجویان می ‌توانند برای ارائه پیشنهادات خود در مورد دروس معارفی به دفاتر نهاد رهبری دانشگاه‌ها مراجعه کنند تا این پیشنهادات به مدیر گروه معارف دانشگاه داده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: