• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-8614-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

طرح مشاغل خانگی؛ گامی جدید در راستای توسعه پرورش زالوی طبی در خراسان جنوبی

جلسه هم اندیشی رفع موانع توسعه اشتغال درحوزه تکثیر و فرآوری زالوی طبی در جهاددانشگاهی خراسان جنوبی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، امروز 14 آبان، جلسه هم اندیشی رفع موانع توسعه اشتغال درحوزه تکثیر و فرآوری زالوی طبی با حضور نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، سازمان دامپزشکی استان، دفتر جذب سرمایه گذاری استانداری خراسان جنوبی و نماینده اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

هدف از برگزاری این جلسه که با حضور چندین نفر از فعالان تکثیر و پرورش زالوی طبی و پزشکان مرتبط با این موضوع برگزار شد، رفع موانع توسعه اشتغال در حوزه تکثیر و فرآوری زالوی طبی بود.

این جلسه در راستای طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی که در قالب قراردادی میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی و به منظور کمک به حل مشکل توسعه مشاغل خانگی، مهرماه سال گذشته به امضا رسید، تشکیل شد.

در این طرح که با نقش کارفرمایی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می‌شود، حدود ۶۵ نفر متقاضی برای فعالیت در رشته تکثیر و فرآوری زالوی طبی ثبت نام کرده‌اند که مقرر است برای این افراد پس از طی مسیرهای قانونی شغل ایجاد شود.

در این جلسه مقرر شد سازمان جهاد کشاورزی و دامپزشکی خراسان جنوبی در صورتی که شخصی مجوزهای لازم برای تکثیر و پرورش زالوی طبی را از سازمان‌های ذیربط اخذ کند، تامین خون استریل شده را برای آنان برعهده بگیرند .

همچنین دفتر جذب سرمایه گذاری استانداری خراسان جنوبی نیز در این جلسه اعلام امادگی کرد که در صورتی که شخص یا اشخاصی خارج از استان با داشتن مجوزهای لازم حاضر به سرمایه گذاری در این حوزه در استان باشند فراهم آوری مقدمات کار آنان را همراه با برگزاری جلسه برعهده بگیرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: