• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-8814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان جنوبی خبر داد:

تدوین سند راهبردی پدافند غیرعامل توسط اعضای هیأت علمی دانشگاه بیرجند

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان جنوبی از تهیه و تدوین سند راهبردی طرح جامع پدافند غیرعامل استان توسط اعضای هیأت علمی دانشگاه بیرجند خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، اصغر نظافت، امروز ۱۴ آبان، در نشست هم اندیشی بررسی آسیب پذیری‌های استان با رویکرد پدافند غیرعامل در دانشگاه بیرجند، اظهار کرد: سازمان پدافند غیرعامل در سال ۸۲ با فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی، تشکیل شد.

وی استفاده از ظرفیت علمی و تخصصی دانشگاه در حوزه پدافند غیرعامل را مهم توصیف کرد و هدف گذاری، فرهنگ سازی و آموزش و برگزاری دوره‌های آموزش را از اقدامات این حوزه برشمرد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان جنوبی از تهیه و تدوین سند راهبردی طرح جامع پدافند غیرعامل استان توسط اعضای هیأت علمی دانشگاه بیرجند خبر داد و بیان کرد: با توجه به وجود زیر ساخت‌های مناسب در کشور باید فرآیندها به درستی تعریف و از نیروی انسانی استفاده مناسب شود.

نظافت افزود: انجمن علمی پدافند غیرعامل استان یک سازمان مردم نهاد است که با توجه به مردم نهاد بودن موضوع پدافند غیرعامل می‌تواند کمک شایانی به ویژه در شرایط جنگ اقتصادی در اعتماد سازی و مقابله با جنگ روانی دشمن کند.

حمیدرضا نجفی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بیرجند نیز در این نشست، گفت: دانشگاه به لحاظ امکانات و گروه‌های پژوهشی می‌تواند به خوبی سند راهبردی پدافند غیرعامل را تدوین کند.

وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل موضوعی بازدارنده است و هر اقدامی در کشور باید پیوست امنیتی داشته باشد، افزود: پایداری انرژی و تولید پراکنده انرژی از منابع تجدید پذیر با توجه به پتانسیل انرژی خورشیدی و بادی در منطقه نکته‌ای بسیار حائز اهمیت است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بیرجند یادآور شد: افزایش بهره وری در مبحث انرژی می‌تواند به موضوع پدافند غیرعامل کمک شایانی کند لذا این مقوله باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: