• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-9514-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

طی 7 ماهه امسال؛

جابجايي كالا در خراسان جنوبی 19 درصد رشد داشت

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی از رشد 19درصدی جابجايي كالا در هفت ماهه سال ‌جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

مهدی گرجی در گفت ‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: در حال حاضر 8826 نفر راننده حمل و نقل کالای استان اعم از ناوگان باری در حمل و نقل کالای استان با استفاده از 4747 دستگاه انواع تریلی ،کامیون، کامیونت  و وانت بار در این حوزه فعال هستند.

وی افزود: بررسي انجام شده از سيستم  مدیریت كنترل بارنامه نشان می‌دهد تناژ جابجا شده در  ماه سال جاري نسبت به مدت مشابه سال قبل به ميزان 19 درصد رشد داشته و سفرهای کامیونی نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل 12 درصد رشد داشته است .

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی بیان کرد: در اين مدت بیش از 9.2 میلیون تن كالا با حدود 192  هزار سفر كاميون و وانت بار در سطح استان به مقاصد درون و برون استاني جابجا شده است که عمده کالاهای جابجا شده از مبدا استان به ترتیب سیمان‌، زغال سنگ، انواع سنگ، خاک معدنی، انواع کاشی، سرامیک و سایر موارد بوده است .

گرجی افزود: عمر متوسط ناوگان باری حمل ونقل کالای استان برابر 82.12 سال است که نسبت به عمر ناوگان باری حمل و نقل کالای کشوری (17.04 سال) و عمر متوسط ناوگان بار 78.7 سال بوده که نسبت به عمر ناوگان بار حمل و نقل کالای کشور(2.8) سال جوان تر بوده و از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

وی خاطر نشان کرد: پیگیری حمل نهاده‌های دام و طیور و کالاهای استراتژیک استان از سایر مبادی کشور از جمله اقدامات صورت گرفته در مهرماه بوده و توزیع لاستیک حمایتی نیز با توجه به تعداد و نیاز ناوگان در سراسر استان صورت می‌گیرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: