• شنبه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-10814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مجری طرح ملی گیاهان دارویی خبر داد:

زیره سیاه؛ گیاهی با درآمد میلیونی زیر چتر حمایت دولت

مجری طرح ملی گیاهان دارویی با بیان اینکه زیره سیاه دارای ارزش افزوده بالایی بوده و می تواند جایگاه زعفران را اشغال کند، گفت: خراسان جنوبی قطب زعفران، زیره سیاه، زرشک، عناب و آنغوزه بوده و ملاک اصلی برای حمایت است.


به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حسین زینلی، امروز ۱۹ آبان، در حاشیه بازدید از کارخانه بسته بندی و فراوری زعفران در قاین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: گسترش محصولات کم آب بر از اعتقادات ما است.

وی افزود: دولت در صدد است با حمایت‌های کشاورزان زنجیره تولید این محصولات را تکمیل و ارزش افزوده برای کشور ایجاد کند.


مجری طرح ملی گیاهان دارویی بیان کرد: دولت حمایت‌هایی را در زمینه ارائه تسهیلات یارانه‌ای نهال به گیاهانی مانند زیره سیاه دارد چرا که این گیاه کم آب بر و در معرض انقراض است.

زینلی با اشاره به اینکه در زمینه یارانه نهال‌ها مبالغ خوبی برای خراسان جنوبی، شمالی و رضویددر نظر گرفته شده است،افزود: گیاهان دارویی قطب بندی شده است.

وی تصریح کرد: خراسان جنوبی قطب زعفران، زیره سیاه، زرشک، عناب و آنغوزه بوده و ملاک اصلی برای حمایت است.

مجری طرح ملی گیاهان دارویی بیان کرد: زعفران، زیره سیاه، زیره سبز، آنغوزه، زرشک، عناب و سنجد دارای مزیت اقتصادی و ارزش افزوده بالایی است که لازم است مورد توجه قرار گیرد.

زینلی با بیان اینکه زیره سیاه در هر هکتار ۱۵۰ میلیون تومان درآمد دارد، اظهار کرد: زیره سیاه دارای ارزش افزوده بالایی بوده و می تواند جایگاه زعفران را اشغال کند که لازم است حمایت شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر با توجه به توافق انجام شده، به واحدهای ۱۰۰ تا ۲۰۰ متری نیز برای گیاهان دارویی مجوز اعطا می‌شود در حالی که تا پیش از این تنها برای کارخانه مجوز داده می‌شد.

مجری طرح ملی گیاهان دارویی کشور با اشاره به راه اندازی پنجره خدمت در جهاد کشاورزی استان‌ها، یادآور شد: این پنجره خدمت، مشکلات کشاورزان را حل می‌کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: