• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-2784-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : ----

معلولان در اولویت طرح اشتغالزایی بهزیستی خراسان جنوبی هستند

معاون امور توانبخشی بهزیستی خراسان جنوبی با بیان اینکه معلولان در اولویت طرح اشتغالزایی بهزیستی خراسان جنوبی هستند، گفت: امسال 262 نفر از توانخواهان تحت حمایت بهزیستی، کاندید شرکت در برنامه آماده‌سازی شغلی هستند.

جمیله رضازاده در گفت و گو با ایسنا منطقه خراسان جنوبی، به فعالیت های پیش بینی شده به منظور اشتغال مددجویان در حوزه‌های تخصصی از جمله آماده سازی شغلی اشاره کرد و گفت: در این راستا، جلسات مشاوره‌ای و دوره‌های آموزشی برای کسب مهارت‌های روزمره زندگی، مهارت‌های کسب و کار و مهارت برقراری ارتباط موثر برگزار می‌شود.

رضازاده با بیان این که هر سال توانخواهانی که به سن 15 سال می‌رسند، کاندید شرکت در برنامه آماده‌سازی شغلی حوزه توانبخشی هستند، افزود: امسال 262 نفر از توانخواهان تحت حمایت بهزیستی، کاندید شرکت در برنامه آماده‌سازی شغلی هستند.

وی اظهارکرد: در این برنامه، ابتدا اطلاعات فرد در حوزه مددکاری احصاء و سپس در قالب انعقاد تفاهم نامه با بخش‌های غیردولتی همکار با بهزیستی همچون موسسات خیریه، کارگاه‌های تولیدی حمایتی و مراکز کاریابی، اقدامات لازم پیگیری و عملیاتی می‌شود.

 معاون امور توانبخشی بهزیستی خراسان جنوبی ادامه داد: پس از انجام بررسی‌ها، سمت و سوی اشتغال فرد تبیین می‌شود تا در مراحل بعدی، بتواند در بهترین رسته شغلی متناسب با شرایط جسمی، خانوادگی و اجتماعی خود مشغول به کار شود.

رضازاده به مرحله بعد از انتخاب رسته شغلی، اشاره کرد و افزود: فرد 16 ساعت مهارت‌های روزمره زندگی، 35 تا 38 ساعت مهارت کسب و کار و 10 ساعت مهارت ارتباطی را فرا گرفته و سپس پرونده وی برای پیگیری شغلی به حوزه مددکاری ارجاع داده می‌شود.

وی با بیان این که تمامی هزینه‌ها برای آماده‌سازی شغلی بر عهده سازمان بهزیستی است، یادآورشد: فرد می‌تواند در رسته‌های اشتغال آزاد شامل کار در بازار آزاد، استخدام یا خود اشتغالی و اشتغال حمایتی شامل تعاونی، کارگاه تولیدی حمایتی تیپ یک یا دو به فعالیت حرفه‌ای مشغول شود. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: