• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-3686-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : ----

پذیرش ۱۴۷ مقاله در همایش ملی فناوری‌های جدید در مدیریت آب بیرجند

دبیر همایش ملی مدل سازی و فناوری‌های جدید در مدیریت آب گفت: ۱۸۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده است که از این تعداد، ۱۴۷ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، ابوالفضل اکبر پور، امروز ۲۹ آبان، در همایش ملی مدل سازی و فناوری های جدید در مدیریت آب در بیرجند اظهار کرد: خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور بوده که بیش از ۷۶۵ هزار نفر جمعیت دارد.

دبیر همایش ملی مدل سازی و فناوری‌های جدید در مدیریت آب با اشاره به اینکه ۴۴ درصد اشتغال استان در بخش کشاورزی است، تصریح کرد: میزان بارندگی خراسان جنوبی طی سال‌های ۹۵ و ۹۶ به ۸۵ میلی متر در سال رسیده است.

اکبرپور با بیان اینکه برداشت بی رویه باعث افت شدید دشت‌ها شده است، اظهار کرد: مصرف سرانه خانگی خراسان جنوبی بیشتر از سطح کشوری است.


وی با بیان اینکه مصرف خانگی هر نفر در استان به بالای ۲۰۰ لیتر در روز می‌رسد، خاطرنشان کرد: این امز نشان می‌دهد که مردم سواد آبی ندارند که انتظار می‌رود با برگزاری این گونه همایش‌ها سطح آگاهی و دانش مردم افزایش یابد.

وی بیان کرد: ۱۸۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده است که از این تعداد، ۱۴۷ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت.

دبیر همایش ملی مدل سازی و فناوری‌های جدید در مدیریت آب اظهار کرد: از مجموع مقالات پذیرفته شده، ۴۸ مقاله به صورت سخنرانی و ۱۰۰ مقاله به صورت پوستر ارائه می‌شود.

اکبرپور یادآور شد: با توجه به اهمیت سفره‌های آب زیر زمینی، ۵۰ درصد از مقاله‌های ارسالی در خصوص موضوع منابع آب زیر زمینی ارائه می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: