• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-17214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

پیشرفت 50 درصدی طرح‌های آبخیزداری خراسان جنوبی

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: پروژه‌های آبخیزداری خراسان جنوبی بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که تا پایان این فصل به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، یوسفی، امروز ۲۹ آبان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح‌های آبخیزداری استان که از محل صندوق توسعه ملی تامین اعتبار شده است، در حال حاضر بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با اشاره به 25 پروژه آبخیزداری در 11 شهرستان، پیشرفت اغلب پروژه‌ها را بیش از 70 درصد اعلام کرد و افزود: برخی از پروژه‌هایی که به تازگی کار را شروع کرده‌اند نیز هم اکنون از پیشرفت فیزیکی 15 درصدی برخوردار هستند.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی بیان کرد: بر اساس قرار داد منابع طبیعی استان با پیمانکاران تمام این پروژه‌ها تا پایان آبان یا حداکثر دهم آذر ماه امسال باید به بهره برداری برسند.

یوسفی ابراز امیدواری کرد: با تسریع در بهره برداری از این پروژه‌ها و آبگیری مناسب آن‌ها، اهالی روستاهای پایین دست بتوانند به خوبی از آن بهره مند شوند.

وی تصریح کرد: اجرای این طرح‌ها در استان باعث تغذیه 90 قنات و 10 چاه در استان خواهد شد که از این طریق کمیت و کیفیت آب نیز بهبود می‌یابد.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: تاکنون از ۱۶ میلیارد تومان اعتبار برآورد شده برای این پروژه ها بیش از 50 درصد تخصیص یافته که با توجه به پیشرفت مطلوب کار، امید است روند تخصیص‌ها ادامه یابد.

یوسفی به تفاهم نامه 40 میلیاردی استانداری و سازمان جنگل.ها، مراتع و آبخیزداری کشور اشاره کرد و گفت: 20 میلیارد تومان این تفاهم نامه استانی بوده و مابقی باید توسط سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری تامین شود.

وی با تاکید بر نقش حیاتی پروژه‌های آبخیزداری در استان خشک خراسان جنوبی تسریع اجرایی شدن این تفاهم نامه را خواستار و یادآور شد: درخواست‌های بالای مردمی برای اجرای این طرح‌ها، نشان دهنده امیدواری مرز نشینان و روستاییان به احیای قنوات و آبدهی چاه‌های کشارزی آنان است که خود نقش موثری در کاهش روند مهاجرت در استان دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: