• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-17714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

حفاظت از گونه‌های نادر جانوری با واکسیناسیون دام‌ها

رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان گفت: واکسیناسیون دام‌های حاشیه مناطق حفاظت شده باعث حفاظت از گونه‌های نادر جانوری می‌شود که در این راستا دامپزشکی نهبندان هرساله براساس برنامه پیش بینی شده اقدام به ایمن سازی دام‌های حاشیه منطقه حفاظت شده تالاب کجی نمکزار می‌کند.


محمد راه انجام در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری 20 هزار و 66 راس دام سبک و سنگین در اطراف منطقه حفاظت شده شهرستان علیه بیماری‌های واگیردار و پرخطر نظیر تب برفکی، آبله، طاعون نشخوارکنندگان کوچک،تب مالت و هاری واکسینه شدند.

رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان به بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک اشاره کرد و ادامه داد: بیماری PPR یک بیماری ویروسی با قابلیت واگیری شدید و انتشار سریع است که بیشتر نشخوارکنندگان کوچک را مبتلا می‌کند و مهم‌ترین علائم این بیماری شروع ناگهانی تب، ریزش ترشحات چشم و بینی، تورم و زخم دهان، تنگی نفس، اسهال و سرفه است و دام مبتلا به شدت لاغر شده و تلف می‌شود.

راه انجام یادآور شد: از آنجایی که برخی بیماری‌های دامی به شدت مهلک و به سرعت منتشر شونده هستند از مردم اطراف منطقه حفاظت شده می‌خواهیم تا نهایت همکاری را با شبکه دامپزشکی شهرستان داشته باشند و در صورتی که علائمی از بیماری‌های دامی واگیردار در دام‌های سبک مشاهده کردند مورد را بلافاصله به شبکه دامپزشکی نهبندان گزارش کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: