• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-1387-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معرفی جاذبه‌های گردشگری کویر در طرح ملی "دریای خاک"

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با تاکید بر حفظ کامل ارزش‌های اسلامی و شئونات دینی در برنامه‌های کویر نوردی، از ورود برنامه‌های فرهنگی- مذهبی در کویر خبر داد.

حمید مرادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی، گفت: گردش و سیر و سفر در کویر منجر به آگاهی از قدرت‌های الهی شده و نگاهی موثر بوده که در آن درس توحید و خداشناسی گنجانده شده است.

وی با بیان اینکه در کویر نعمات و جاذبه‌های بکری است که همگی درس خداشناسی دارد، تصریح کرد: اردوی دو روزه کویرنوردی در قالب "دریای خاک" ویژه دانشجویان دانشگاه صنعتی در کویر سه قلعه سرایان برگزار شد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی افزود: این اردو به همت مرکز گردشگری دانشجویان ایران و با همکاری معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان، معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه صنعتی بیرجند، کانون هلال احمر و انجمن نجوم دانشگاه صنعتی بیرجند به مدت دو روز در کویر سه قلعه شهرستان سرایان با حضور ۴۰ نفر از دانشجویان دختر برگزار شد.

مرادی اظهارکرد: این برنامه در راستای معرفی پتانسیل‌های استان از جمله مناطق کویری و بکر شرق کشور، ترویج صنعت گردشگری در مناطق کویری و آشنا شدن دانشجویان با جامعه محلی و آداب و رسوم ساکنان در کویر برگزار شد.

وی افزود: با اجرای طرح سراسری "دریای خاک"، زمینه‌ برای انجام سفرهایی پرنشاط و در عین حال همراه با کسب آگاهی و تجربه در خصوص حفظ کویر به عنوان میراث طبیعی و ایجاد اشتغال در صنعت گردشگری برای دانشجویان فراهم می‌شود.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با اشاره به ورود برنامه‌های فرهنگی- مذهبی در کویر، خاطرنشان کرد: اجرای برنامه‌های مفید همچون شب شعر و رصد ستارگان می‌تواند از بسیاری از چالش‌های به وجود آمده در برنامه‌های کویری جلوگیری کند.

مرادی یادآور شد: شعر خوانی و مشاعره دانشجویان، پیاده‌روی در نمکزار و رمل، پاکسازی محیط و قرائت زیارت عاشورا از برنامه‌های اردوی دانشجویان بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: