• پنجشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-184-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : ----

تولید شیر خشک شتر برای اولین بار در خراسان جنوبی

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: شیر خشک شتر برای نخستین بار در این استان تولید می‌شود و چهار کارخانه فرآورده‌های لبنی در این زمینه شرایط لازم را فراهم کرده‌اند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، سید جلال مدرسی افزود: این چهار کارخانه مواد لبنی مجوزهای لازم را برای تولید شیر و دوغ پاستوریزه و سیب سلامت اخذ کرده اند و به زودی تولید شیر خشک شتر را در برنامه واحد تولیدی قرار می گیرد.

وی بیان کرد: تاکنون شیر خشک شتر در هیچ جای کشور تولید نشده است، لذا خراسان جنوبی نخستین گام را برداشته و از این طریق صادرات هم خواهیم داشت.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهارکرد: به دلیل اینکه ماندگاری شیر شتر پاستوریزه یا به شکل دوغ، کم است به سمت تهیه شیر خشک رفته ایم که اقدامات اولیه در این خصوص انجام شده است.  

وی گفت: در این زمینه دوره‌های آموزشی با حضور شرکت‌های فعال برگزار شد و در مرکز استان دوره آموزشی با همکاری سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای شترداران برگزار می‌شود.

مدرسی یادآور شد: در حال حاضر بیش از ۳۰ هزار نفر شتر در خراسان جنوبی وجود دارد و روزانه ۲ تن شیر شتر در این استان تولید می شود که از نظر خواص درمانی و خوراکی بسیار مفید است.

وی ادامه داد: خراسان جنوبی ۲۰ درصد جمعیت شتر کشور را به خود اختصاص داده و بعد از استان سیستان و بلوچستان در جایگاه دوم جمعیت شتر کشور است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه اقلیم استان برای پرورش شتر بسیار مناسب است، یادآورشد: باید به عنوان بخش دولتی شرایط ارگانیک مدنظر سرمایه گذاران را در استان تامین کنیم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: