• شنبه ۱۰ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-984-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

بازاریابی و رفع موانع صادرات محصولات استراتژیک، اولویت استاندار جدید خراسان جنوبی

استاندار جدید خراسان جنوبی گفت : محصولات استراتژیک خراسان جنوبی در سطح کشور و منطقه رتبه دارد و با هماهنگی‌هایی که انجام خواهیم داد به دنبال افزایش سطح کشت، بسته بندی و بازاریابی‌های جدید و رفع موانع صادرات خواهیم بود.

محمدصادق معتمدیان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: در جلسه‌ای که با هیئت دولت داشتیم گزارشی از وضعیت استان ارائه شد.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی محرومیت‌هایی دارد، اما از مواهب الهی بسیاری برخوردار است، افزود: خراسان جنوبی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه‌ای دارد.

استاندار جدید خراسان جنوبی تصریح کرد: مهم‌ترین بخش خراسان جنوبی، بخش معادن است که این استان در بخش فلزی و غیرفلزی معادن خوبی دارد.

معتمدیان ادامه داد: امیدواریم با مطالعات بیشتر به بهره‌برداری رسیدن بهتر این معادن کمک شود که این امر نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی در این حوزه هستیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های خوب بخش کشاورزی استان، افزود: محصولات استراتژیک خراسان جنوبی به خصوص زعفران در سطح کشور و منطقه رتبه دارد و با هماهنگی‌هایی که انجام خواهیم داد به دنبال افزایش سطح کشت، بسته بندی و بازاریابی‌های جدید و رفع موانع صادرات خواهیم بود.

استاندار جدید خراسان جنوبی با تاکید بر توسعه حوزه‌های صادراتی زعفران خواهیم بود، تصریح کرد: در خصوص سایر محصولات استراتژیک استان از جمله عناب، زرشک، انار و پسته نیز افزایش سطح تولید را دنبال خواهیم کرد.

استاندار جدید خراسان جنوبی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری خراسان جنوبی، بیان کرد: خراسان جنوبی، آثار تاریخی ثبات شده بسیاری دارد که برنامه‌هایی را نیز در این خصوص دنبال خواهیم کرد و نیازمند فراهم سازی زیرساخت‌های لازم در این حوزه هستیم.

معتمدیان ادامه داد: با هماهنگی‌های لازم زمینه حضور گردشگران داخلی و خارجی را در خراسان جنوبی فراهم و به توسعه بخش گردشگری کمک خواهیم کرد.

وی یادآور شد: به دنبال فعال کردن بازارچه‌های مرزی استان و رفع رکود بخشی از بازارچه‌ها و رفع موانع خواهیم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: