• شنبه ۱۰ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-687-5
  • خبرنگار : 208
  • منبع خبر : ----

صنایع دستی، نمادی برای اشاعه فرهنگ اصیل هر منطقه

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قاین گفت: معرفی محصولات صنایع دستی بومی و محلی منطقه، اشاعه فرهنگ و هنر اصیل منطقه، تبادل افکار بین هنرمندان استان و خارج استان، ارتقاء کیفیت تولید و فروش محصولات از اهداف حضور هنرمندان در این نمایشگاه‌ها است.
به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، شاهرخ عباسی، امروز ۱۰ آذر، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وی با بیان اینکه هشت نفر از هنرمندان شهرستان در این نمایشگاه شرکت می‌کنند، افزود: این هنرمندان در عرصه‌های جاجیم بافی، سفره آردی، پلاس بافی، حوله بافی سنتی، چرم دوزی، گوهرتراشی و ماشته بافی فعالیت خواهند کرد.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قاین با بیان اینکه هنرمندان هنرهای خود را در این نمایشگاه به نمایش می‌گذارند، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون دوره‌های آموزشی در زمینه گوهرتراشی و چرم دوزی برگزار شده است.
عباسی تصریح کرد: این کلاس و دوره‌ها برای حضور دو رشته شهرستان در این دوره از نمایشگاه تاثیر خوبی داشته است.
وی ادامه داد: در نمایشگاه صنایع دستی سال گذشته بیش از ۱۰ غرفه از قاین در نمایشگاه برپا شده بود که سود خوبی از محل فروش صنایع دستی عاید هنرمندان شهرستان شده است.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: معرفی محصولات صنایع دستی بومی و محلی منطقه، اشاعه فرهنگ و هنر اصیل منطقه، تبادل افکار بین هنرمندان استان و خارج استان، ارتقاء کیفیت تولید و فروش محصولات از اهداف حضور هنرمندان در این نمایشگاه‌ها است.
عباسی یادآور شد: هنرمندان قاین در سال گذشته در بیش از ۲۰ نمایشگاه ملی و بین المللی شرکت کردند، اما بیشترین فروش را در نمایشگاه سراسری صنایع دستی در بیرجند داشته‌اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: