• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-987-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : ----

صنایع دستی هدیه دهیم

بانوی هنرمند گیلانی با اشاره به لزوم حمایت از صنایع دستی در سطح کشور گفت: اینکه بسیاری از نهادها، سازمان‌ها و ارگان‌های رسمی هنگام هدیه دادن به میهمانان خود صنایع دستی را مد نظر قرار می‌دهند، دلگرمی برای هنرمندان است

سکینه پور محمدی در گفت و گو با ایسنا منطقه خراسان جنوبی، گفت: صفر تا صد کار صنایع دستی از مواد اولیه تا فروش و بازاریابی را انجام داده و این روزها به بهانه نمایشگاه ملی صنایع دستی مهمان مردم خراسان جنوبی است.

وی که در زمینه طراحی و تولید لباس محلی مردم گیلان و سایر البسه فعالیت می‌کند، اظهار کرد: تولید لباس، کلاه، شالگرد و هر چیز دیگر از پشم خودمان استفاده کرده، چرا که بعد از حلاجی آن را تبدیل به نخ و در نهایت لباس می‌کنیم.

این هنرمند گیلانی با اشاره به اینکه این اتفاق باعث می‌شود کم کم در حوزه پوشاک و البسه نیاز ما به دیگر کشورها کاهش یافته و اقتصاد مقاومتی در حوزه پوشاک تحقق یابد، بیان کرد: از نخ پشم گلیم نیز تهیه می‌کنیم.

پورمحمدی با اشاره به ویژگی های لباس محلی مردم گیلان  ادامه داد: لباس محلی مردم گیلان یک لباس با حجاب کامل است که رنگ های آن نیز از دل طبیعت گرفته شده و زمینه نشاط و شادابی روحی و روانی را فراهم می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه مردم گیلان با استفاده از لباس محلی فرهنگی را از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است، افزود: امروزه در بسیاری از استان‌های کشور استفاده از لباس محلی به عنوان لباس رسمی شناخته شده و در گیلان نیز همینگونه است.

این بانوی هنرمند گیلانی با اشاره به لزوم حمایت از صنایع دستی در سطح کشور بیان کرد: اینکه بسیاری از نهادها، سازمان‌ها و ارگان‌های رسمی هنگام هدیه دادن به میهمانان خود صنایع دستی را مد نظر قرار می‌دهند، دلگرمی برای هنرمندان است.

پورمحمدی با اشاره یادآورشد: همین حمایت‌ها باعث شده که جوانترها نیز به سمت یادگیری صنایع دستی جذب شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: