• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-1384-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

استاندار پیشین خراسان جنوبی:

توجه به بازارچه‌های مرزی خراسان جنوبی؛ راه حل رفع مشکلات اقتصادی

استاندار پیشین خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بازارچه‌های مرزی استان می‌توانند بسیاری از مشکلات اقتصادی را برطرف کنند، گفت: در خراسان قبل از تقسیم، بازارچه مرزی یزدان بالاترین حجم صادرات را داشته است.

به گزارش   ایسنا منطقه خراسان جنوبی، محمدمهدی مروج الشریعه، امروز 12 آذر، در آیین تودیع و معارفه استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: آیین نکوداشت شهدای استان در مسیر مناسب خود در حوزه تصمیم گیری و اجرا قرار گرفته و یکی از نکته‌های مهم استان است.

وی با اشاره به اینکه استراتژی‌هایی که برای مناطق کمتر توسعه یافته در نظر گرفته شده متفاوت است، افزود: در 1800 کیلومتر طول محور شرق کشور استعدادهای با ارزشی وجود دارد که باید از آن به صورت بهینه استفاده کرد.

استاندار پیشین خراسان جنوبی با اشاره به اقدامات شایسته دانشگاه بیرجند در خصوص سند آمایش سرزمینی، تصریح کرد: امری که در استان‌های شرقی نبود آن احساس می‌‌شود، زبان گویای مردم است.

مروج الشریعه با بیان اینکه آب، مهم‌ترین مشکل شرق کشور است، تصریح کرد: باید دولت در مورد موضوع آب چاره اندیشی کند.

وی اظهار کرد: در مورد تغییر الگوی کشت اقداماتی انجام شده اما برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید اقداماتی انجام شود.

استاندار پیشین خراسان جنوبی با بیان اینکه اولین استانی که شورای توسعه امنیت و پایدار را ایجاد کرد خراسان جنوبی بوده است، اظهار کرد: خراسان جنوبی جزء سه استان برتر از نظر تعداد پروژه‌های ملی است.

مروج الشریعه با بیان اینکه بازارچه‌های مرزی استان می‌توانند بسیاری از مشکلات اقتصادی را برطرف کنند، خاطرنشان کرد: در خراسان قبل از تقسیم، بازارچه مرزی یزدان بالاترین حجم صادرات را داشته است.

وی با بیان اینکه وزارت ارتباطات لازم است در حوزه‌های آی تی و آی سی تی حامی استان باشد، یادآور شد: حوزه آی تی و آی سی تی راه نهایی این استان برای مقابله با محدودیت‌های آبی و اقلیمی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: