• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-6514-5
  • خبرنگار : 208
  • منبع خبر : ----

شهرداری بیرجند در جذب سرمایه گذار کمرنگ عمل کرده است

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور با بیان اینکه شهرداری بیرجند در بخش جذب سرمایه گذار کمرنگ عمل کرده است، گفت: شهرداری باید سرمایه گذار جذب کند و سرمایه گذاران می‌توانند یک شهر را متحول کنند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، مهدی جمالی نژاد، امروز ۱۲ آذر، در بازدید از سایت پسماند شهرداری بیرجند اظهار کرد: در کشور برای موضوع پسماند اعتبارات خوبی گذاشتیم اما به دلایلی این اعتبارات تخصیص پیدا نکرده است.

وی با بیان اینکه تلاش ما این است که به شهرداری‌ها کمک کنیم، گفت: طرح جامع پسماند آماده شده و سازمان شهرداری‌ها نیز مبلغ قابل توجهی را گذاشته است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور، شهرهای استان خراسان جنوبی را تمیزترین شهرهای کشور دانست و تصریح کرد: شهرداری باید سرمایه گذار جذب کند و سرمایه گذاران می‌توانند یک شهر را متحول کنند.

جمالی نژاد با بیان اینکه شهرداری بیرجند در بخش جذب سرمایه گذار کمرنگ عمل کرده است، گفت: شهرهای استان خراسان جنوبی ظرفیت جذب سرمایه گذار را دارند.

محمدعلی جاوید، شهردار بیرجند نیز در این بازدید اظهار کرد: مساحت سایت پسماند شهرداری ۸۵ هکتار و مساحت مکان طراحی شده ۲۶ هکتار است.

وی با بیان اینکه این سایت ظرفیت جمع آوری و دفن ۱۵۰ تن زباله در روز را دارد، خاطرنشان کرد: سوله پردازش آن به متراژ ۱۵۳۰ مترمربع با اعتبار ۳ میلیارد تومان در حال احداث است.

شهردار بیرجند افزود: ساماندهی سگ‌های ولگرد با ساخت مکان نگهداری جدید با تمام امکانات با متراژ ۳ هزار مترمربع با ساخت اتاق‌های مربوطه(اتاق قرنطینه، اتاق توله، اتاق پزشک و اتاق آشپزخانه)، محوطه‌های تفکیک سگ های نر و ماده،‌ فنس کشی، برق رسانی، آبرسانی و انتقال سگ‌ها به محل از برنامه‌های شهرداری در این مکان بوده است.

جاوید تصریح کرد: زیرسازی معبر اصلی سایت پسماند به طول ۱۹۰۰ متر و خاکریزی با تعداد ۱۵۰۰ کامیون با حجم ۱۲ هزار مترمکعب خاکریزی انجام شده است.

وی یادآور شد: در حال حاضر برای تکمیل سایت پسماند بیرجند نیاز به بیش از ۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: